V Niedziela Wielkiego Postu 18.03.2018

1. Dzisiejsza niedziela dawniej nazywana była niedzielą Męki Pańskiej a liturgia słowa poczynając od dziś będzie koncentrowała się na męce Chrystusa. V Niedziela Wielkiego PostuStąd już dzisiaj zasłonięte są obrazy i krzyże, które mają nam przypomnieć również o umartwieniu wzroku w okresie Wielkiego Postu.
W poniedziałek 19 marca uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca NMP, patrona Kościoła Powszechnego.
W przyszłą niedzielę rocznica powstania diecezji. Jest to też Niedziela Palmowa. Palmy poświęcimy i przejdziemy w procesji podczas Mszy Świętej o godzinie 10.30.

2. Zbliżamy się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, czy jednak jesteśmy do nich przygotowani? Najlepszym sposobem przygotowania jest udział w rekolekcjach wielkopostnych, które rozpoczynamy dzisiaj dla wszystkich Parafian i dla szkół ponadgimnazjalnych. Głosić je będzie ks. dr Paweł Wojciech Maciąg, duszpasterz akademicki z Lublina. Program rekolekcji przedstawia się następująco:

18 III Niedziela
• Nauka rekolekcyjna podczas każdej Mszy Świętej
19 – 21 III Poniedziałek – Środa
• 9.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną
• 10.30 – konferencja dla młodzieży
• 18.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną
dodatkowo:
19 III 19.00 poniedziałek – nauka stanowa dla rodziców
20 III 19.00 wtorek – Adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. Przygotowanie do Wielkanocy to także uczestnictwo w bogatych w treści nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 15.30 oraz Droga Krzyżowa w piątki o godzinie: 8.30, 16.30 – dzieci i młodzież, 18.30.

4. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, szczególnie podczas trwających rekolekcji. Usłyszmy wołanie Pana: Pojednaj się z Bogiem!

5. W przyszłą sobotę księża udadzą się do chorych i niepełnosprawnych z naszej parafii. Dodatkowych chętnych można zgłaszać w biurze parafialnym bądź w zakrystii.

6. Są jeszcze wolne miejsca dla uczestników pielgrzymki organizowanej przez SW Powołań, która wraz z ks. Proboszczem wyjedzie 21 maja min. do Warszawy, Lublina, Kazimierza Dolnego, Sandomierza, Tarnobrzegu, na Święty Krzyż i Częstochowy. Szczegóły w gablocie.

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, młodzież III klas gimnazjum, w czwartek 22 marca o godzinie 18.30 w kościele. Obecność Obowiązkowa.

8. W przyszłą niedzielę będziemy rozprowadzali przy kościele palemki oraz babeczki i baranki na święta wielkanocne. Dochód ze sprzedaży jest kolejną cegiełką na organizowany 3 czerwca Dzień Dziecka w naszej parafii. Zapraszamy do włączenia się w to dzieło.

9. Przypominamy rodzicom dzieci I-szo komunijnch o zapisach na pielgrzymkę do Lichenia w sobotę 19 maja. Prosimy, aby osoby zainteresowane uczyniły to jak najszybciej, bowiem musimy zarezerwować autokary. Koszt wyjazdu i zwiedzania z przewodnikiem 40zł od osoby. Dzieci muszą jechać wraz z opiekunem.

10. Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej do Solca Kujawskiego 24 III o godzinie 20.00 na Dworzec PKP. A na koncert Musica Spiritus Movens do Domu Polskiego ul. Grodzka 1 Bydgoszcz 24 III na godzinę 16.00.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Wacława Kurzyńska
† Rita Woźniak – noworodek
† Eugenia Olszewska
† Norbert Kulesza
† Teresa Cieszyńska
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

IV Niedziela Wielkiego Postu 11.03.2018

1. Dzisiaj w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na adorację 10 minut po każdej Mszy Świętej, a następnie odIV Niedziela Wielkiego Postu 13.00 do 14.50 oraz od 16.20 do 17.50. Zachęcamy, aby znaleźć czas na zamyślenie przed Panem – przecież trwa Wielki Post.

2. Przez okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 15.30 oraz Drogę Krzyżową w piątki o godzinie: 8.30, 16.30 – dzieci i młodzież, 18.30. Zachęcajmy również do udziału w nich naszych bliskich.

3. Rozpoczynamy rekolekcje dla dzieci Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Program rekolekcji:
• środa i czwartek:
9.00 – spotkanie dla uczniów klas Gimnazjalnych i VII klas SP
10.30 – spotkanie dla uczniów klas IV – VI SP
12.00 – spotkanie dla uczniów klas 0 – III SP
• piątek:
9.30 Msza święta dla uczniów klas Gimnazjalnych i V – VII SP
11.00 Msza święta dla uczniów klas 0 – IV SP
Rekolekcje głosi ks. Rafał Muzolf z parafii Przemienienia Pańskiego na bydgoskim Opławcu.

Od przyszłej niedzieli rekolekcje dla dorosłych i młodzieży ponadgimnazjalnej głosić będzie ks. dr Paweł Wojciech Maciąg, duszpasterz akademicki z Lublina. Program rekolekcji przedstawia się następująco:
18 III Niedziela
• Nauka rekolekcyjna podczas każdej Mszy Świętej
19 – 21 III Poniedziałek – Środa
• 9.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną
• 10.30 – konferencja dla młodzieży
• 18.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną
dodatkowo:
19 III 19.00 poniedziałek – nauka stanowa dla rodziców
20 III 19.00 wtorek – Adoracja NS
Zachęcamy do rekolekcyjnych refleksji i do konfesjonałów.

4. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 18.30 do 19.30. Szczególnie polecać w modlitwie będziemy mieszkańców ulic Dolina i Kruszwicka. Do wspólnej modlitwy zapraszamy.

5. Zachęcamy parafian, szczególnie młodzież, do udziału w Bydgoskiej Drodze Krzyżowej ulicami miasta, która wyruszy 17 marca w sobotę o godzinie 19.30 spod Katedry Bydgoskiej a zakończy się w naszym kościele. (odezwa Ks. Biskupa)

6. Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych odbędą się u ojców jezuitów przy pl. Kościeleckich w dniach od 19 do 21 marca o godzinie 19.00. Szczegóły na afiszu.

7. Dzisiaj druga niedziela miesiąca, ofiary składamy na remonty w parafii. Bóg zapłać.

8. 13 marca we wtorek o godzinie 17.00 zapraszamy do Domu Polskiego na spotkanie: Żołnierze wyklęci – historia i współczesność. Szczegóły w gablocie.

9. Zapraszamy na drzwi otwarte do Szkoły Podstawowej nr 47 przy ul. Czartoryskiego 18 we wtorek 13 marca w godzinach od 17.00 do 18.30. Szczegóły w gablocie.

10. Spotkanie wraz z egzaminem kandydat ów do bierzmowania (III klasy Gimnazjum) w czwartek 15 marca o godzinie 17.30 w kaplicy Świętego Krzyża. Obecność obowiązkowa.

11. SWP organizuje w maju pielgrzymkę do Warszawy, Lublina, Kazimierza Dolnego, Sandomierza, Opatowa na Święty Krzyż i do Częstochowy. Zapraszamy, szczegóły w gablotach.

12. Stowarzyszenie Akademia muzyki dawnej zaprasza na koncert z cyklu Stabat Mater. Szczegóły w gablocie.

13. Serdecznie zapraszam na spotkanie z Timem Guenardem, byłym mistrzem Francji w boksie, który kilka lat spędził na ulicach Paryża. Jego historia nawrócenia porusza tłumy. Spotkanie odbędzie się we wtorek 13 marca o godzinie 18:00 w WSG, budynek K, sala K1 (parter), ul. Naruszewicza 11. Wstęp wolny.

14. Zachęcamy do kupienie i czytania katolickiej prasy.

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

Copyright 2013 © trojca.info