Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 20.05.2018

1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny. W liturgii wracamy do okresu liturgicznego „w ciągu roku” i zielonego koloru szat liturgicznych.Zesłanie Ducha Świętego Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. W naszym kościele Msze święte o godzinie 7.00, 8.00, 18.00.
Następna niedziela kończy okres spowiedzi wielkanocnej. Osoby, które nie przystąpią w tym czasie do sakramentu pokuty i nie przyjmą Komunii Świętej, zaciągają na siebie grzech ciężki.

2. Dzisiaj I rocznica Komunii Świętej dzieci IV klas o godzinie 10.30. Modlimy się w intencji tych dzieci, także tegorocznych dzieci komunijnych i ich rodziców.

3. Trwa maj, zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych codziennie ze śpiewem Litanii Loretańskiej o godzinie 17.30 a we wtorki o 20.30.

4. We wtorek od 18.30 do 19.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. W sposób szczególny w modlitwie będziemy pamiętali o mieszkańcach ulicy Ułańskiej, których do wspólnej modlitwy zapraszamy.

5. W tygodniu w liturgii będziemy wspominać w czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana. Modlimy się nieustannie o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
W przyszłą niedzielę zapraszamy także na Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszej Trójcy. Wieczorem po Mszy Świętej Koncert Maryjny. W programie koncertu pieśni, modlitwy i poezja o tematyce maryjnej. Zaprezentuje je Pani Dorota Spychalska. Szczegóły na afiszu.

6. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej, jak informowaliśmy, przed kościołem w ramach akcji Pola Nadziei, przedstawiciele Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki zbierają ofiary, które będą przeznaczone na zakup nowego sprzętu medycznego. Bóg zapłać.

7. 21 maja (poniedziałek) o godzinie 12.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Grodzkiej 18 odbędzie się oficjalne przekazanie przez rodzinę dokumentów i listów obozowych bł. ks. Franciszka Dachtery oraz wykład okolicznościowy ks. dr. Łukasza Kruckiego pt. Polscy duchowni w obozie koncentracyjnym Dachau. Zapraszamy.

8. W minionym tygodniu odszedł do Pana:
† Kazimierz Popielewski
…wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

VII Niedziela Wielkanocna Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 13.05.2018

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego jest dla nas przypomnieniem ukoronowania całego życia mesjańskiego Jezusa Chrystusa. Zbawiciel jako Wniebowstąpienie PańskieSyn Boży zasiada po prawicy Ojca. Dla nas zostawia swój testament: Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody… Czy jestem wierny temu testamentowi?

2. Dzisiaj w naszej parafii Wielka Uroczystość. Dzieci klas III po raz pierwszy będą w pełni uczestniczyć w Eucharystii. Dziękujemy za przygotowanie ich do tego wydarzenia kapłanom, katechetkom a szczególnie rodzicom i dziadkom. Bóg zapłać za dar ołtarza. Nabożeństwo majowe dla dzieci o godzinie 15.30, a po nim wręczenie pamiątek i wspólne zdjęcia. Od poniedziałku do piątku dzieci w białym tygodniu gromadzą się na nabożeństwie majowym i Mszy świętej o godzinie 17.30.
W sobotę wyjazd do Lichenia. Zbiórka przy kościele o 7.15, a wyjazd o godzinie 7.30. Powrót około godziny 18.00.

3. Od piątku trwa nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy Ducha do naszych wnętrz i umysłów, aby nasza wiara ciągle się wzmacniała i ożywiała.

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które codziennie odprawiane są w naszej świątyni o godzinie 17.30.

5. We wtorek od 18.30 do 19.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. W sposób szczególny w modlitwie będziemy pamiętali o mieszkańcach ulicy Różanej, których do wspólnej modlitwy zapraszamy.
Zachęcamy także do zasilenia grupy „72” mężczyzn, którzy pragną adorować Pana w Najświętszym Sakramencie.

6. W przyszłą niedzielę rocznica Pierwszej Komunii Świętej podczas Mszy św. o godz. 10.30 dla dzieci klas IV. Dzieci, jeżeli mogą, przychodzą w albach komunijnych.

7. W najbliższą sobotę w Wigilię Zesłania Ducha Świętego 19 maja o godzinie 19.30 w bydgoskiej Artego Arenie rozpocznie się Diecezjalne Czuwanie "Pełna Łaski". Podczas spotkania będzie miał miejsce koncert krakowskiego zespołu „niemaGOtu”. Katechezę wygłosi ks. Dominik Chmielewski SDB. Po koncercie nastąpi "Procesja Światła" do Bazyliki św. Wincentego a'Paulo, gdzie o godzinie 23.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana Tyrawy wraz z odnowieniem przyrzeczeń sakramentu bierzmowania.
Ponieważ bilety na spotkanie ewangelizacyjne w Artego Arenie zostały już przez wspólnoty młodzieżowe zarezerwowane, zapraszam młodych do wzięcia udziału w procesji światła, a szczególnie do wspólnej modlitwy od godz. 23.00 w Bazylice św. Wincentego a'Paulo.
Natomiast w przyszła niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, popularnie zwana Zielonymi Świątkami.

8. Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy prosi o wsparcie akcji Pola Nadziei. Celem akcji jest wymiana i zakup nowego sprzętu medycznego. Zbiórkę przed kościołem przeprowadzą wolontariusze Hospicjum w następną niedziele po każdej Mszy Świętej.

9. Dzisiaj w II niedziele miesiąca ofiary przeznaczamy na remonty w parafii. Za ofiary bardzo dziękujemy.

10. Parafia Świętego Łukasza Ewangelisty w Fordonie zaprasza 19 maja na X Łukaszowy Festyn pod hasłem „Z radością w sercu”. Szczegóły w gablocie.

11. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Janina Góra
† Elżbieta Kurczych
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

Copyright 2013 © trojca.info