XV Niedziela zwykła 16.07.2017

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy:XV Niedziela Zwykła
• w czwartek bł. Czesława
• w sobotę św. Marię Magdalenę.

2. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla naszych dzieci i młodzieży, niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły.
Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.

3. We wtorek zapraszamy na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 18.30. W modlitwie polecać będziemy sprawy Ojczyzny, parafii i nas samych. Do wspólnej modlitwy adoracyjnej zapraszamy w szczególny sposób mieszkańców ulicy Garbary.

4. Przypominamy, że w niedzielę lipca i sierpnia oraz Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. zamiast o godzinie 15.00 odprawiamy o godzinie 20.30.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

6. Już w najbliższy piątek wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę a wiec i nasza grupa Biało - żółta. Zapisy i pakowanie bagaży w czwartek 20.07 w godzinach od 18.30 do 20.00.  Natomiast w kaplicy Matki Bożej wystawiona jest skarbona, do której możemy składać intencje, które pielgrzymi będą omadlać każdego dnia i zaniosą przed tron Czarnej Madonny. Prosimy również o modlitwę w intencji pielgrzymów.

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

Copyright 2013 © trojca.info