XVI Niedziela zwykła 23.07.2017

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy:XVI Niedziela zwykła
• w poniedziałek św. Kingę, dziewicę;
• we wtorek św. Jakuba Apostoła. Tego dnia wspominamy także św. Krzysztofa – patrona kierowców. W ich intencji będziemy modlić się podczas Mszy św. o godzinie 18.00. Po Mszy świętej poświęcimy pojazdy stojące przed kościołem. Wszystkich kierowców do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
• w środę św. Joachima i Annę, rodziców NMP;
• w piątek św. Martę, dziewicę.

2. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla naszych dzieci i młodzieży, niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.

3. We wtorek zapraszamy na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu od godzinie 18.30. Do wspólnej modlitwy adoracyjnej zapraszamy w szczególny sposób mieszkańców ulicy Naruszewicza, których będziemy obejmować naszą modlitwą.

4. Przypominamy, że w niedzielę lipca i sierpnia oraz Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. zamiast o godzinie 15.00 odprawiamy o godzinie 20.30.

5. 8 sierpnia (wtorek) o godzinie 18.00 w naszej świątyni będzie sprawowana Msza Święta z okazji 100 – lecia Harcerstwa Bydgoskiego oraz wmurowana zostanie pamiątkowa tablica pamięci. Na tę uroczystość serdecznie zapraszamy.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

7. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Helena Topolińska
† Maria Błaszczak
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

Copyright 2013 © trojca.info