XXI Niedziela zwykła 27.08.2017

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy:XXI Niedziela zwykła
• w poniedziałek św. Augustyna
• we wtorek męczeństwo św. Jana Chrzciciela
• w czwartek święto rocznicy poświecenia kościoła katedralnego w Bydgoszczy
• w piątek św. Bronisławę
W dniu 1 września wspominamy tych wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny w roku 1939 i przez cały okres II wojny światowej.

2. We wtorek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej o godzinie 18.30. W modlitwie polecać będziemy mieszkańców ul. Kącik i Grottgera oraz wszystkie sprawy ich serca.

3. W środę 30 VIII o godzinie 17.30 różaniec w intencji powołań. Modlic się będzie Stowarzyszenie Wspierania Powołań, które po Mszy świętej zaprasza na spotkanie w Sali w budynku przy ul. Kordeckiego 5.

4. W tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy:
• w piątek od 16.00 do 18.30 . Msza święta o godzinie 16.30. Zapraszamy młodzież i dzieci, aby przed rozpoczęciem roku szkolnego przystąpiły do sakramentu pokuty i pojednania.
W sobotę od 8.30 nawiedzimy chorych i niepełnosprawnych.

5. Poświęcenie tornistrów dzieci klas 0 i I w niedzielę 10 IX o godzinie 10.30. Zapraszamy do modlitwy w intencji dzieci, młodzieży jak i nauczycieli, prosząc dla wszystkich o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.

6. Kończą się wakacje, wracamy zatem do tradycyjnych godzin Mszy świętych niedzielnych. Od przyszłej niedzieli Msze święte o godzinie: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 18.00. Nie będzie już Mszy świętej o godzinie 20.30, wraca Msza Święta o godzinie 15.00.

7. Przedstawiciele CARITAS będą dzisiaj przed kościołem rozprowadzać cegiełki Z uśmiechem do szkoły w cenie 1, 2, 5 zł. na wyprawki szkolne dla dzieci.

8. Parafialny zespół młodzieżowy Effatha zaprasza chętną oraz uzdolnioną wokalnie i muzycznie młodzież do współpracy. Celem zespołu jest szkolenie warsztatu muzycznego, umacnianie wzajemnych więzi jak i chwalenie Pana Boga podczas liturgii. Pragnących tego samego z serca zapraszamy.

9. APEL KSIĘDZA BISKUPA JANA TYRAWY, ORDYNARIUSZA DIECEZJI BYDGOSKIEJ, W ZWIĄZKU Z NAWAŁNICAMI, JAKIE NAWIEDZIŁY DIECEZJĘ
W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., znajdujących się na terenie naszej Diecezji, pragnę przesłać słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie wszystkim poszkodowanym, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne.
Podczas nawałnic ucierpiały szczególnie miejscowości z terenu Dekanatu Szubińskiego, Nakielskiego i Mroteckiego, a także miejscowości wokół Bydgoszczy z terenu powiatu Bydgoskiego.
Zwracam się z apelem do wszystkich mieszkańców naszej Diecezji, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. W niedzielę, 3 września br., zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek we wszystkich parafiach i ośrodkach duszpasterskich naszej Diecezji. Zebrane środki należy przekazać na konto Caritas Diecezji Bydgoskiej z dopiskiem Nawałnica.
Aby pomóc należy wysłać SMS z hasłem Wichura pod numer 72052. Potrzeby są ogromne. W porozumieniu z Caritas naszej Diecezji można przekazywać na rzecz poszkodowanych: materiały budowlane, żywność długoterminową, wodę pitną. W niektórych marketach zostaną wystawione kosze na żywność i artykuły pierwszej potrzeby. Prosimy także wolontariuszy o czynne zaangażowanie się w akcję pomocy.
Biskup Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej
Jan Tyrawa

10. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach:
• Sanktuaria Południa i Ziemia Kłodzka – 16 -18. 10. 2017r.
Wrocław, Świdnica (katedra, rynek), Wambierzyce, Kudowa, Błędne Skały, Kaplica Czaszek, Zamek w Książu, Sanktuarium w Krzeszowie, Koszt 440 zł
• Ziemia Święta - Śladami Chrystusa – 10 -17. 02. 2018r.
Betlejem – Ain Karem – Cezarea Nadmorska – Góra Karmel – Nazaret – Kana Galilejska – Góra Błogosławieństw – Kafarnaum – Tabga – Jezioro Galilejskie – Góra Tabor – Qasr el-Yahud – Jerycho Qumran – Morze Martwe – Jerozolima – Góra Syjon – Góra Oliwna – Betania
Bliższe informacje u ks. Bartosza.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się nowy numer naszego Miesięcznika Kościelnego.

12. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:
† Małgorzata Puternicka
† Hanna Paszkiewicz
† Maria Golec
† Marlena Zalewska
wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

Copyright 2013 © trojca.info