XXII Niedziela zwykła 3.09.2017

1. Chrystus w dzisiejszej liturgii słowa określa, kto może nazywać się Jego uczniem. „Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie”. Czy XXII Niedziela zwykławięc jesteśmy Jego uczniami.

2. W piątek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, popularnie zwane świętem Matki Bożej Siewnej, z którym jest związany obrzęd błogosławienia ziarna i nasion. Tego dnia w Bydgoskiej Katedrze Uroczystość Odpustowa. Mszę Świętą o godzinie 18.00 odprawi Biskup Ordynariusz. Informację na temat dni modlitw przed odpustem znajdziemy w gablocie.

3. Wracamy od dzisiaj do tradycyjnych godzin Mszy świętych niedzielnych. Porządek Mszy przedstawia się następująco: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 18.00.

4. We wtorek zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu oraz Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy od godziny 20.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi świętej od godziny 17.30.

6. Ogłoszenie Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Bydgoszczy:
Szanowni Państwo!
Czasami zdarza się, że przychodzą do Was albo dzwonią osoby reprezentujące różnego rodzaju firmy, organizacje, podmioty gospodarcze. Pytają, jak się nazywacie. Proponują niższe rachunki za prąd, za gaz, za telefon, albo zapraszają na bezpłatne badania. Potem okazuje się, że po badaniach można kupić wyjątkowej jakości pościel, garnki …
Sprzedawcy mówią dużo i szybko, bardzo zachwalają swoje produkty. Rzeczy są drogie, ale rzekomo jedyne w swoim rodzaju. Podsuwają do podpisania jakieś umowy, weksle, nalegają, żeby podpisać je szybko, bez czytania.
Refleksja przychodzi później. Czy te rachunki są naprawdę niższe? Czy ta droga rzecz jest mi naprawdę potrzebna, czy dzięki niej będę się czuć lepiej?
Pamiętajmy, nie wszyscy sprzedawcy są nieuczciwi, ale i tacy się zdarzają. Potrzeba jest nasza czujność i roztropność.

7. Wyższe Seminarium Duchowne w Bydgoszczy zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów na jubileuszowe XX weekendowe spotkanie młodzieży męskiej w dniach 22 – 24 września.

8. Towarzystwo Przyjaciół Bydgoskiej Fary zaprasza na prawykonanie oratorium „Non omnis moriar – we mnie jest miejsce spotkania”, które odbędzie się 9 września o godzinie 19.00 na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej. Szczegóły w gablocie.

9. W dniach 8 – 10 września Misjonarze Świętej Rodziny zapraszają młodzież na siódmą edycje Projektu Kostka w Złotowie. Jest to chrześcijańskie święto młodych, którym patronuje św. Stanisław Kostka. Szczegóły na plakacie.

10. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę w lutym do Ziemi Świętej. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Bartoszem.
Ks. Bartosz prosi o kontakt panią Helenę Farmas, która już na pielgrzymkę się zgłosiła.

11. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana:
† Dariusz Sikora
wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

Copyright 2013 © trojca.info