XXIII Niedziela zwykła 10.09.2017

1. Początek nowego roku szkolnego to również początek przygotowań do przyjęcia sakramentów. Zachęcamy więc rodziców, aby zainteresowali się XXIII Niedziela zwykłasprawą przygotowania swoich dzieci do I Komunii Świętej i bierzmowania.
Dzisiaj o godzinie 10.30 poświęcimy tornistry, plecaki i przybory szkolne dzieciom, które rozpoczęły już naukę w szkole.

2. Dzisiaj druga niedziela miesiąca, ofiary składamy na remonty w parafii.
W ubiegłą niedzielę, na poszkodowanych w wyniku sierpniowych nawałnic zebraliśmy 3550 zł. i 28 gr. oraz 1 funta.

3. W czwartek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Warto przy okazji tego święta zainteresować się, czy w naszym domu na widocznym miejscu umieszczony jest krzyż, a także tym, czy my i nasi bliscy nosimy symbol wiary na sobie.

4. Po przerwie wakacyjnej wraca możliwość korzystania z bezpłatnych porad prawnych w każdy wtorek od godzinie 17.00 w biurze parafialnym.

5. Parafia św. Maksymiliana Kolbe w Bydgoszczy zaprasza na katechezę przedmałżeńską z kursem tańca. Liczba miejsc ograniczona. Więcej szczegółów na plakacie i na stronie parafii.

6. W związku z reformą oświaty Katolicka Szkoła Podstawowa prowadzi nabór do klasy czwartej, piątej, szóstej i siódmej. Więcej informacji można uzyskać w sekretariacie szkoły.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej prasy.

8. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:
† Bernard Zwiefka
† Lidia Saganowska – Sitarek
† Anna Podowska
† Ryszard Olejko
wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

Copyright 2013 © trojca.info