XXIV Niedziela zwykła 17.09.2017

1. Przy okazji dzisiejszej refleksji biblijnej warto zastanowić się nad tym, czy w naszym życiu nie ma jakichś zastarzałych waśni, które nie pozwalają nam i XXIV Niedziela zwykłanaszym bliskim trwać w bliskości Boga. A jeżeli tak, to warto podjąć działania, aby tę sytuację zmienić.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• w poniedziałek św. Stanisława Kostkę, patrona Polski oraz patrona młodzieży. Podczas Mszy Świętej wieczornej będziemy polecać młodzież naszej parafii świętemu patronowi.
• w czwartek św. Mateusza Apostoła i Ewangelistę
• w sobotę św. o. Pio.

3. Dzisiaj do skarbon składamy ofiary na obiady szkolne dla ubogich dzieci z naszej parafii. Za szczodrość serca serdeczne Bóg zapłać.

4. We wtorek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 18.30. Szczególnie polecać będziemy mieszkańców ul. Czartoryskiego, których do wspólnego czuwania serdecznie zapraszamy.
Po Adoracji spotkanie mężczyzn z grupy „72” w plebanii przy ul. Kordeckiego 5. Wszystkich panów, którzy pragną się włączyć w dzieło Adoracji na to spotkanie serdecznie zapraszamy.

5. W przyszła niedzielę o godzinie 10.30 gościć będziemy ks. Biskupa Ordynariusza Jana Tyrawę, który modlić się będzie w 100 rocznicę bydgoskiego Harcerstwa i poświęci tablice pamiątkową wmurowana przez Harcerzy w naszym kościele.

6. Zakończenie obchodów Jubileuszu 400 – lecia charyzmatu św. Wincentego a’Paulo odbędzie się w przyszłą niedzielę o godzinie 13.00 w Bazylice św. Wincentego a’Paulo w Bydgoszczy z udziałem ks. Biskupa Jana Tyrawy i Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Księży Misjonarzy ks. Tomaza Maurica CM. O godzinie 14.30 koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego i innych zespołów.

7. Informujemy, że Pierwsza Komunia św. w naszej parafii odbędzie się 13 maja 2018r. Pierwsze spotkanie dla rodziców i poświęcenie różańców odbędzie 1 października podczas Mszy św. o godz. 10.30, spotkanie po Mszy św. w kościele. Dzieci ze szkół podstawowych nr 10 przy ul. Śląskiej i nr 47 przy ul. Czartoryskiego otrzymały deklaracje, które trzeba dostarczyć do ks. Bartosza, natomiast dzieci z innych szkół mogą pobrać deklaracje ze strony internetowej naszej parafii i również dostarczyć do ks. Bartosza. Na spotkaniu 1 października dzieci otrzymają dzienniczki do zbierania podpisów. Do końca października jest ostateczny termin zgłoszenia dzieci do przyjęcia w naszej parafii.

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

Copyright 2013 © trojca.info