XXVIII Niedziela zwykła 15.10.2017

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy:XXVIII Niedziela zwykła
• w poniedziałek św. Jadwigę Śląską
• we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego
• w środę św. Łukasza
• w piątek św. Jana Kantego
• w sobotę św. Jakuba Strzemię.

2. Trwa Październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy na różańcu każdego dnia o godzinie 17.30, dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 16.30.

3. Dzisiaj do skarbon składamy ofiary na obiady szkolne dla ubogich dzieci naszej parafii. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 870 zł. Bóg zapłać.

4. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy XVII Dzień Papieski. Na Fundację Dzieło Nawego Tysiąclecia zebraliśmy i przekazaliśmy 2056 zł. Bóg zapłać.

5. We wtorek od 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. W szczególny sposób będziemy polecać mieszkańców ulicy Jackowskiego i Focha. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

6. Wspólnoty Neokatechumenalne naszej parafii zapraszają na katechezy, które głoszone będą w naszym kościele w poniedziałki i środy o godzinie 19.00.

7. Diecezjalny Duszpasterz Chorych zaprasza na Eucharystię, która będzie sprawowana w intencji chorych w niedzielę 22 X o godzinie 10.00 w kaplicy szpitala im. dra Biziela.

8. Diecezjalna pielgrzymka kolejarzy na Jasną Górę 4 listopada, wyjazd specjalnego pociągu w godzinach rannych w sobotę, powrót w niedzielę wieczorem. Koszt 45 zł. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 600253131.

9. Diecezjalna pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę, w ramach przygotowania do nawiedzenia Matki Bożej w obrazie jasnogórskim naszej diecezji, wraz z nocnym czuwaniem w kaplicy, odbędzie się w dniach 26 – 27 października. Koszt 100 zł. Organizuje parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Szwederowie.

10. Diecezjalny Zlot Młodych w dniach 3 – 4 listopada br. Szczegóły w gablocie.

11. 21 października br. w Sali Domu Polskiego przy ul. Grodzkiej 1 odbędzie się koncert Musica Spiritus Movens. Wstęp wolny, zapraszamy.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

13. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Marta Teodorczyk
† Bernard Jurkowski
† Alicja Przekota
wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

Copyright 2013 © trojca.info