XXIX Niedziela zwykła 22.10.2017

1. Pan Bóg stawia na naszej drodze różnych ludzi, zarówno dobrych jak i złych; spotkanie z nimi jest nam potrzebne do tego, abyśmy mogli osiągnąćXXIX Niediela zwykła życie wieczne.

2. Dzisiaj przeżywamy niedzielę misyjną. Podejmijmy modlitwę zarówno w intencji tych, którzy głoszą słowo Boże, jak i tych, którzy go słuchają. Wesprzyjmy też dzieło misyjne Kościoła naszymi ofiarami. Całą składkę z dzisiejszej niedzieli przeznaczamy na rzecz misji.

3. Trwa Październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy na różańcu każdego dnia o godzinie 17.30, we wtorki o 20.30 a dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 16.30. Niech ta modlitwa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra.

4. We wtorek od 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. W szczególny sposób będziemy polecać wszystkich żyjących mieszkańców naszej parafii. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili wspomnienie poświęcenia naszego parafialnego kościoła.

6. Wspólnoty Neokatechumenalne naszej parafii zapraszają na katechezy, które głoszone są w naszym kościele w poniedziałki i czwartki o godzinie 19.00.

7. Diecezjalna pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę, w ramach przygotowania do nawiedzenia Matki Bożej w obrazie jasnogórskim naszej diecezji, wraz z nocnym czuwaniem w kaplicy, odbędzie się w dniach 26 – 27 października. Jest to ostatnia pielgrzymka przed peregrynacją obrazu. Koszt 100 zł. Organizuje parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Szwederowie.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 10.30 spotkanie rodziców, którzy chcieliby zapisać swoje dzieci na kolonie parafialne. Kolonie w przyszłym roku 2018 odbędą się od 14 do 21 lipca w Kotlinie Kłodzkiej.

9. Diakonia Społeczna Ruchu Światło – Życie zaprasza na I Bydgoski Bal Niepodległości 11 listopada o godzinie 19.00 w hotelu Holiday Inn w Bydgoszczy. Szczegóły w gablocie.

10. Kurs Formacyjny dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego organizowany przez Kurię Biskupią w Bydgoszczy odbędzie się w gmachu Kurii 26 października od godziny 16.00. Zgłoszenia pod numerem telefonu 667 299 997, 52 3669821.

11. Ukazał się kieszonkowy kalendarz na rok 2018 z informatorem Diecezji Bydgoskiej do nabycia w biurze parafialnym i zakrystii w cenie 5 złotych.

12. Wspólnota mężczyzn LEW JUDY przy kościele o. Jezuitów zaprasza mężczyzn do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę 4 listopada. Szczegóły w gablocie.

13. Spotkanie kandydatow do sakramentu bierzmowania klas 3 gimnazjum w poniedzialek 23 pazdziernik po wieczornej mszy swietej ok 18.30 w kaplicy krzyza swietego.

14. W minionym tygodniu odszedł do Pana:
† Robert Nietz
wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

Copyright 2013 © trojca.info