II Niedziela Adwentu 10.12.2017

1. Trwamy w okresie adwentu. Chrześcijanie bardziej pochylają się nad słowem Boga i w jego kontekście dokonują analizy swego życia. Zróbmy II Niedziela Adwentuwszystko, abyśmy przez udział we Mszy św., przyjęcie słowa Bożego i sakrament pokuty, mogli z czystym sercem dzielić się opłatkiem w wigilijny wieczór a w naszych sercach i rodzinach panował pokój i Boża miłość.
Zapraszamy na roraty w poniedziałki o godzinie 7.00 a w środy i piątki na godzinę 18.00.

2. We wtorek o 18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W modlitwie pamiętamy o mieszkańcach ulicy Grunwaldzkiej.
Zachęcamy również do włączenia się do grona 72 mężczyzn adorujących Pana.

3. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• w środę św. Łucję,
• w czwartek św. Jana od Krzyża.

4. W sobotę 16 XII od godziny 8.30 odwiedzimy z Komunią Świętą dodatkowo zgłoszonych chorych z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

5. Opłatki wigilijne oraz świece (5zł. mała i 15 zł. duża) można nabywać w tygodniu w biurze parafialnym. Dzisiaj i w kolejne niedziele adwentowe przy wyjściu z kościoła (pod chórem).

6. Zapraszamy w poniedziałek 11 grudnia o godzinie 17.00 na koncert kolęd w naszym kościele. Wystąpią: orkiestra Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina, dyryguje Zbigniew Górny. Zaśpiewają niepełnosprawni artyści, także z zagranicy oraz Chór Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.
Koncert realizowany jest z funduszy PFRON. Szczegóły na afiszach.
Z racji tego koncertu i koniecznych przygotowań, w poniedziałek (tj. jutro) Msze Święte będą sprawowane w kaplicy Świętego Krzyża.

7. Program duszpasterski Kościoła Katolickiego w Polsce na lata 2017-2019 zorientowany będzie na Trzeciej Osobie Trójcy Świętej, a jego hasłem będą słowa zaczerpnięte z II Modlitwy Eucharystycznej o Tajemnicy Pojednania: „Duch, który umacnia miłość…” W pierwszym roku tego dwuletniego cyklu, który został zatytułowany „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” odkrywać będziemy Osobę Ducha Świętego oraz Jego dary, a także znaczenie i skutki Sakramentu bierzmowania.
W związku z tym od grudnia do czerwca (raz w miesiącu) J.E. Ks. Biskup Jan Tyrawa głosić będzie katechezy na temat 7 darów Ducha Świętego. Pierwsze spotkanie na temat „Daru Mądrości” odbędzie się 12 grudnia (wtorek) o godz. 18.30 w Katedrze Bydgoskiej.
Serdecznie zachęcamy parafian, katechetów i uczniów (szczególnie tych, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania) do wzięcia udziału w tych spotkaniach.

8. W niedzielę, 7 stycznia, o godz. 18 w Hali „Łuczniczka” w Bydgoszczy będzie miał miejsce koncert „Betlejem w Bydgoszczy”. Podczas tego koncertu zabrzmią najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe w nowych i oryginalnych aranżacjach.
Przedsięwzięcie odbywa się z premierowym udziałem gwiazd polskiej estrady m.in.: Natalii Kukulskiej, Kasi Moś, Igora Herbuta, Mietka Szcześniaka, Darii Zawiałow, Beaty Bednarz, Mate.O, Agnieszki Musiał, Dany Winnyckiej i Adama Krylika.
Koncert poprowadzi Marek Zając.
Ponieważ nasza Diecezja jest współorganizatorem tego koncertu, a ks. Biskup objął go swoim patronatem zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Niech ten koncert, wspólny śpiew kolęd, łamanie się opłatkiem pozwolą wielu naszym Diecezjanom przeżyć prawdziwą radość z narodzin Zbawiciela. Bilety w cenie 40, 60 i 80 zł do nabycia w biurze parafialnym.

9. Z polecenia Ks. Biskupa Jana Tyrawy, Ordynariusza Diecezji Bydgoskiej, Kuria Diecezjalna zwraca się z prośbą do wszystkich Duszpasterzy i Parafian naszej Diecezji o pomoc finansową dla Parafian w Ciężkowie, na terenie Parafii Słupy, gdzie w nocy 29 listopada 2017 r. spłonął dach kościoła pw. św. Stanisława.
Pożar zniszczył cały nowy dach świątyni, w której dobiegały końca prace remontowe i konserwatorskie. Wszyscy pragniemy włączyć się w odbudowę zniszczonego kościoła, aby zdążyć z pracami przed zbliżającą się zimą. Niewielka wspólnota wiernych w Ciężkowie nie podoła odbudowie bez naszej pomocy.
Dlatego prosimy o przeprowadzenie zbiórki pieniężnej we wszystkich parafiach i ośrodkach duszpasterskich naszej Diecezji, po każdej Mszy św. w niedzielę 10 grudnia 2017 r. Zebrane ofiary prosimy wpłacać na konto Kurii Diecezji Bydgoskiej 69 1600 1185 0004 0807 2568 7001 z dopiskiem Pożar – Ciężkowo.
Już dziś wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania za każdą pomoc, za każdy gest dobroci i wsparcia.

10. Dzisiaj w całej ojczyźnie Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ze względu na dramat wiernych w Ciężkowie ofiary na ten cel złożymy w przyszłą niedzielę.

11. Policja zwraca się do nas z apelem i uwrażliwia na wszelkie sposoby wyłudzania pieniędzy od mieszkańców naszego miasta. Należy pamiętać o tym, że policjanci nigdy nie poproszą o przekazanie pieniędzy lub zaciągnięcie kredytu. Jeśli pojawia się jakakolwiek wątpliwość, należy upewnić się pod numerem telefonu 997 lub 112.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej prasy.

13. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
• † Alicja Banaszkiewicz
• † Eugeniusz Fritz
• † Kazimiera Chyła
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

Copyright 2013 © trojca.info