III Niedziela Adwentu 17.12.2017

1. Kończy się Adwent. Odwiedziliśmy już osoby starsze i niepełnosprawne ze spowiedzią i Komunia świąteczną. Jutro młodzież od godziny 16.00 uda siIII Niedziela Adwentuę z życzeniami do tych parafian, którzy w każdą I sobotę oczekują na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym. Prosimy Parafian, aby pojednali się z Bogiem. Okazja do spowiedzi świętej:
• wtorek – 17.30 – 19.30
• środa – piątek – 17.30 – 18.30
• sobota 7.00 – 9.00 oraz 17.00 – 19.00
Zapraszamy wszystkich parafian na ostatnie roraty: w poniedziałek o 7.00 oraz środę i piątek o 18.00. Niech Święta będą czasem pojednania z Bogiem i między ludźmi.

2. Za tydzień wigilia, czas w którym nikt nie powinien być sam. Zechciejmy się zorientować wśród rodziny, sąsiadów, kogo z nich możemy zaprosić na wspólną wieczerzę.
Msze święte 24 XII tylko do południa: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00.
Na Pasterkę zapraszamy o godzinie 24.00.

3. Opłatki wigilijne oraz świece (5zł. małe) można nabywać w tygodniu w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Dzisiaj i jeszcze w przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła.

4. Dzisiaj 81 rocznica urodzin Papieża Franciszka. Wspierajmy go naszą życzliwością i modlitwą.

5. III tydzień adwentu rozpoczyna kwartalne Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.

6. Dzisiaj w naszej parafii Dzień Modlitw i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Do skarbon można składać ofiary na ten cel.
Chcemy wesprzeć osoby świeckie i duszpasterzy posługujących w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Żyjący tam katolicy przez długie lata byli pozbawieni możliwości wyrażania swojej wiary i praktyk religijnych. Adwent to czas, kiedy przygotowujemy drogę Panu, możemy robić to także poprzez pomoc naszym braciom i siostrom mieszkającym za wschodnią granicą Polski, aby również oni mogli doświadczać wspólnoty Kościoła.

7. Dzisiaj o godzinie 15.00 na Starym Rynku odbędzie się wspólna bydgoska Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Dzisiaj młodzież z naszego parafialnego zespołu Effatha rozprowadza po każdej Mszy Świętej sianko pod obrus na wigilijny stół.

9. W niedzielę, 7 stycznia, o godz. 18 w Hali „Łuczniczka” w Bydgoszczy będzie miał miejsce koncert „Betlejem w Bydgoszczy”. Podczas tego koncertu zabrzmią najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe w nowych i oryginalnych aranżacjach.
Ponieważ nasza Diecezja jest współorganizatorem tego koncertu, a ks. Biskup objął go swoim patronatem zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Niech ten koncert, wspólny śpiew kolęd, łamanie się opłatkiem pozwolą wielu naszym Diecezjanom przeżyć prawdziwą radość z narodzin Zbawiciela. Bilety w cenie 40, 60 i 80 zł do nabycia w biurze parafialnym.

10. We wtorek godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 18.30. W sposób szczególny będziemy Bogu polecali mieszkańców ul. Na Wzgórzu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Zachęcamy również do włączenia się do grona 72 mężczyzn adorujących Pana.

11. W imieniu całej naszej wspólnoty w Słupach pragnę przekazać słowa serdecznego podziękowania za wszelkie przejawy solidarności, wsparcie, za modlitwę oraz pomoc finansową na rzecz odbudowy Kościoła w Ciężkowie. Przeżyliśmy straszne doświadczenie, którego nie da się opisać słowami, ale w mocy Ducha Świętego, którego rok przeżywamy, ufamy, że wystarczy nam samozaparcia i wytrwałości w dziele odbudowy naszej świątyni. Już dobiegają końca prace zmierzające do zabezpieczenia stropu Kościoła przed zimą poprzez położenie blachy trapezowej. Wcześniej zostały usunięte szczątki spalonej więźby dachowej. Jeszcze raz z serca dziękujemy za okazaną pomoc. Z Chrystusowym pozdrowieniem, Ksiądz Leszek Kroll, proboszcz Parafii w Słupach.

12. Zapraszamy serdecznie na spotkanie w ramach akcji "Nie wstydzę się Jezusa" z żużlowcami: Szymonem Woźniakiem – Indywidualnym Mistrzem Polski z roku 2017 oraz Krzysztofem Cegielskim – byłym zawodnikiem żużlowym, a obecnie komentatorem sportowym najważniejszych imprez Speedway. Akcja ma na celu ukazanie, że ludzie znani z telewizji i pierwszych stron gazet dają świadectwo swojej wiary. Goście będą obecni na Mszy świętej Roratniej w środę 20 grudnia, a po Mszy spotkanie z w kościele. Po spotkaniu możliwość zrobienia zdjęcia i zakup okolicznościowego breloczka z napisem "Nie wstydzę się Jezusa" w cenie 5zł. Serdecznie zapraszamy.

13. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania – klasy II i III gimnazjum – w środę 20 XII o godzinie 18.00. Msza Święta Roratnia, po Mszy spotkanie w kościele.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się świąteczny numer naszego Miesięcznika Kościelnego. Zawiera plan tegorocznej kolędy. Starajmy się podczas świąt wziąć do ręku prasę religijną.

15. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
• † Henryk Kopkowski
• † Andrzej Frąckowski
• † Czesław Sadka
• † Wanda Dombrowska
• † Andrzej Adamowicz
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

Copyright 2013 © trojca.info