IV Niedziela Adwentu 24.12.2017

1. Dzisiaj już Wigilia Bożego Narodzenia. Powinna ona być przeżywana według duchowości i tradycji katolickiej, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne są potrawami postnymi, nie powinno się też spożywać alkoholu. Gromadzimy się wokół stołu nakrytego białym obrusem, oznacza to czystość i świętość Dzieciątka i Rodziny, zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem naszej pamięci o zmarłych i podróżujących. Na stole kładziemy Pismo Święte. Wieczerze rozpoczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy. Następnie najstarsza osoba w rodzinie odczytuje fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa (Łk 2, 1-7). Po odczytaniu Ewangelii należy pomodlić się za rodzinę modlitwą Ojcze nasz oraz za naszych zmarłych odmawiając wieczny odpoczynek. Łamiąc się pobłogosławionym opłatkiem, składamy sobie życzenia.

2. Opłatki wigilijne można jeszcze nabyć dzisiaj przy wyjściu z kościoła (pod chórem).

3. Dzisiaj Msze święte o godzinie 7.30, 9.00, 10.30 oraz o 12.00. O godzinie 23.30 pożegnanie Adwentu.
Pasterka o północy. W Uroczystość Bożego Narodzenia oraz w II święto – św. Szczepana Msze św. wg porządku niedzielnego. Tacę z Pasterki tradycyjnie przeznaczamy na Fundusz Ochrony Życia (chrońmy życie, które przez wielu, także naszych rodaków, jest lekceważone) a z 26 grudnia na uczelnie katolickie.

4. Ukazał się nowy Bożonarodzeniowy numer Miesięcznika Kościelnego. W nim plan kolędy, którą rozpoczynamy w środę 27 grudnia. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie w wolnej chwili świątecznego odpoczynku.
Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem na styczeń 5 minut z Bogiem w cenie 6 złotych.

5. W niedzielę, 7 stycznia, o godz. 18 w Hali „Łuczniczka” w Bydgoszczy będzie miał miejsce koncert „Betlejem w Bydgoszczy”. Podczas tego koncertu zabrzmią najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe w nowych i oryginalnych aranżacjach.
Ponieważ nasza Diecezja jest współorganizatorem tego koncertu, a ks. Biskup objął go swoim patronatem zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Niech ten koncert, wspólny śpiew kolęd, łamanie się opłatkiem pozwolą wielu naszym Diecezjanom przeżyć prawdziwą radość z narodzin Zbawiciela. Bilety w cenie 40, 60 i 80 zł do nabycia w biurze parafialnym.

6. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. O godzinie 18.00 podziękujemy za łaski otrzymane w roku 2017.

7. Od środy, przez czas trwania kolędy, Msze Święte w tygodniu zamiast o godzinie 18.00 odprawiać będziemy o 15.30.

8. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Waldemar Spira
† Tomasz Szepler
† Adela Łuczak
† Andrzej Bielawski
† Teresa Sławińska
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

Copyright 2013 © trojca.info