VI Niedziela zwykła 17.02.2019

1. Dzisiejsze Słowo Boże prowadzi nas do pytania: Kto obdarza mnie zbawieniem? Jeżeli Bóg jest dawcą zbawienia, to nie należy pokładać nadziei w VI Niedziela zwykłaczłowieku tylko realizować wskazania Boże. Kościół wskazuje nam uczynki, które pozwolą nam osiągnąć zbawienie.
Uczynki co do duszy: grzeszących napominać, nieumiejętnych pouczać, wątpiącym dobrze radzić, strapionych pocieszać, krzywdy cierpliwie znosić, urazy chętnie darować, modlić się za żywych i umarłych.
Uczynki co do ciała: głodnych nakarmić, spragnionych napoić, nagich przyodziać, podróżnych w dom przyjąć, chorych nawiedzać, więźniów pocieszać, umarłych pogrzebać.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• w Piątek – Święto Katedry Św. Piotra Apostoła,
• w Sobotę – Św. Polikarpa - biskupa i męczennika.

3. We wtorek zapraszamy na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 18.30. Do wspólnej modlitwy adoracyjnej zapraszamy w szczególny sposób mieszkańców ulicy Chłopickiego. Zachęcamy też przed Peregrynacją Obrazu Matki Bożej do włączenia się w dzieło „72” adorujących Pana.
Zachęcamy również do codziennego odmawiania dziesiątki różańca w intencji dobrych owoców nawiedzenia Maryi w naszej parafii.

4. Zapraszamy do włączenia się we wspólnotę Żywego Różańca. Spotkania odbywają się w I niedziele miesiąca o godz.: 8.30 w kaplicy Św. Krzyża.

5. W dniu 5 marca 2019 roku rozpoczynamy w naszej parafii cykl 8 katechez przedślubnych dla narzeczonych. Pierwsze spotkanie 5 marca o godz. 19.00 w kaplicy Św. Krzyża. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.

6. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

7. W przyszłą niedzielę 24 lutego, przedstawiciele zakonu św. Łazarza, po Mszach Św. będą rozprowadzać kalendarze – cegiełki na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej, które ma pod swoją opieką rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka. Koszt cegiełki wynosi 50 zł.

8. W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
† Jadwiga Dunin-Borkowska
† Stela Łowińska
Wieczny odpoczynek….

ks. Bronisław Kaczmarek - proboszcz

V Niedziela zwykła 10.02.2019

1. Dzisiejsze Słowo Boże odsłania nam tajemnice powołania człowieka przez Boga. Słyszymy o powołaniu Izajasza. Również Św. Paweł przypomina nam V Niedziela zwykłao swoim powołaniu do głoszenia Jezusa Chrystusa, i to ukrzyżowanego i zmartwychwstałego. Pan Bóg nieustannie oczekuje odpowiedzi człowieka.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• w Poniedziałek – NMP z Lourdes
• w Czwartek – Św. Cyryla i Metodego.

3. Dziś dzieciom przygotowującym się do I-szej komunii św. poświęcimy świece na Mszy św. o godz. 10.30. Natomiast po Mszy Św. spotkanie z rodzicami w kościele.

4. We wtorek zapraszamy na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 18.30. Do wspólnej modlitwy adoracyjnej zapraszamy w szczególny sposób mieszkańców ulicy Wincentego Pola.

5. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej zaprasza młodzież męską na XXIV Weekendowe Spotkanie młodzieży. Rozpoczęcie w piątek 15 lutego o godz. 17.00 a zakończenie w niedzielę 17 lutego ok. godz. 13.00.

6. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

7. Dziś przeżywamy II Niedzielę miesiąca ofiary składane na tace przeznaczmy na cele remontowe w naszej parafii. Bóg zapłać.

8. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 z oddziałami sportowymi w Bydgoszczy serdecznie zapraszają przyszłych pierwszaków wraz z rodzicami na Drzwi Otwarte Szkoły które odbędą się 15 lutego 2019 r. o godz. 17.00 przy ul. Śląskiej 7. W programie: spotkanie integracyjne, zabawy i zwiedzanie szkoły.

9. W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
+ Aniela Cymkowska
+ Henryk Mordak
Wieczny odpoczynek….

ks. Bronisław Kaczmarek - proboszcz

Copyright 2013 © trojca.info