II Niedziela Adwentu 9.12.2018

1. Przeżywamy dziś II Niedziele Adwentu. Liturgia słowa Bożego stawia przed naszymi oczyma św. Jana Chrzciciela który nawołuje do przygotowaniaII Niedziela Adwentu drogi dla Pana.

2. Roraty w naszym kościele w poniedziałki o godz.: 7.00 oraz w środy i piątki o godz.: 18.00. Dodatkowe w tym tygodniu w sobotę o godz.:18.00. Tego dnia tj. sobotę 15.12 w naszej wspólnocie będziemy gościć Bartosza Zmarzlika aktualnego wicemistrza świata na żużlu w ramach ogólnopolskiej akcji: „Nie wstydzę się Jezusa” Zapraszamy bardzo serdecznie na Mszę św. na godz.:18.00 a po mszy spotkanie i świadectwo wiary tegoż sportowca. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć pamiątkowy breloczek z akcji „Nie wstydzę się Jezusa” w cenie 7 zł.

3. Dziś na Mszy Św. o godz. 10.30. żegnamy z wdzięcznością Ks. Bartosza dziękując mu za jego zaangażowanie podczas posługi w naszej wspólnocie, życzą Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności w dalszej posłudze kapłańskiej.

4. We wtorek zapraszamy na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 18.30.

5. Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami biura podróży wszystkie osoby, które zapisały się na pielgrzymkę w sierpniu do Fatimy we wtorek o godz. 18.30 w kaplicy Krzyża. Będzie można wpłacić zaliczkę w wysokości 1000zl. Są jeszcze wolne miejsca i zapraszamy wszystkich chętnych.

6. Ks. Bartosz prosi, aby osoby które zapisały swoje dzieci na kolonie w lipcu w Bieszczady, a nie wpłaciły jeszcze zaliczki w wysokości 200zł, aby to uczyniły jak najszybciej, bowiem są jeszcze dzieci oczekujące na liście rezerwowej.

7. Świece wigilijne duże w cenie 15 zł. i małe w cenie 5 zł. oraz opłatki można nabyć przy wyjściu z kościoła.

8. Dziś w całej Polsce zbiórka do skarbon na fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie.

9. Dziś II niedziela miesiąca ofiary składane na tace przeznaczamy na cele remontowe w naszej parafii.

10. W piątek przypada dzień imienin Biskupa Jana Tyrawy, pamiętajmy w naszej modlitwie o naszym Ordynariuszu. Ks. Biskup odprawi Mszę Św. w katedrze w piątek o godz. 18.00.

11. W sobotę 15.12. od godz.: 8.30 Odwiedzimy chorych z Komunią Św. naszej parafii do których nie chodzimy w I soboty miesiąca. Chorych można zgłaszać w biurze bądź zakrystii.

12. Spotkanie opłatkowe pielgrzymów grupy Biało- Żółtej w sobotę 15.12. o godz.:15.00. W budynku przy ul. Kordeckiego 5.

13. W niedzielę 16.12. po Mszy Św. o godzinie 15.00 spotkanie opłatkowe członków SWP oraz pielgrzymów którzy w tym roku brali udział w pielgrzymce organizowanej przez SWP. Spotkanie odbędzie się w budynku przy ul. Kordeckiego 5.

14. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

15. W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
† Kazimiera Eliks
† Klara Szwajkowska- Samborska
† Andrzej Grzechulski
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. Bronisław Kaczmarek - Proboszcz
        

 

.

I Niedziela Adwentu 2.12.2018

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Podejmowana tematyka to: „Misja w mocy Bożego Ducha”, a hasłem tego roku będzie: „W I Niedziela Adwentumocy Bożego Ducha”. Symbolika nawiązuje do płonącego ognia. Niedzielna liturgia słowa oparta będzie o czytania z roku „C”, natomiast czytania codzienne będą z roku I.

2. Przypominamy również, że Adwent to okres przygotowujący do Bożego Narodzenia. Roraty to Msza Św. w której towarzyszymy Matce Najświętszej w oczekiwaniu na Narodzenie Jezusa.
Roraty w naszym kościele w poniedziałki o godz.: 7.00 oraz w środy i piątki o godz.: 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych Mszach Św.

3. Dekoracja adwentowa związana jest z wieńcem adwentowym, w którym znajdują się cztery świeczki symbolizujące cztery niedziele adwentu oraz świeca zwana „Roratką” symbolizująca NMP.

4. W tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca okazja do Spowiedzi:
w czwartek od 17.00 do 18.30.
w piątek od 16.00 do 18.30.

5. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. o godz.: 7.00, 8.00 i 18.00.

6. W najbliższy wtorek przeżywamy I wtorek miesiąca- zapraszamy o godz. 20.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu wraz z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy zakończoną indywidualnym błogosławieństwem.

7. Nowenna w intencji nowych powołań w czwartek 6.XII. o godz.:17.00.

8. Ks. Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład dr Mileny Kindziuk pod tytułem: „ Ostatnie godziny ks. Jerzego Popiełuszki”. Spotkanie odbędzie się 12 grudnia o godz.: 19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy ul. Grodzka 18.

9. Centrum Nowe Życie, zajmujące się leczeniem niepłodności z wykorzystaniem Naprotechnologii, organizuje w dniu 8 grudnia w Domu Polskim w Bydgoszczy spotkanie autorskie z Justyną Kuczmierowską, psychologiem i współautorką książki „Nadzieja na nowe życie”. Szczegóły na stronie internetowej diecezji bydgoskiej.

10. Przyszła niedziela to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do skarbon złożymy ofiary dla tych co pozostali na: Wileńszczyźnie, Polesiu, Wołyniu i Podolu czy na stepach Kazachstanu.

11. Z dniem 27 listopada dekretem Biskupa Ordynariusza Ks. Bartosz Wojtaszek pracujący od 4 lat w naszej parafii został mianowany proboszczem w parafii pw. MB Królowej we Włókach. Dziękujemy ks. Bartoszowi za ofiarną pracę, zaangażowanie i wszelkie dobro: wakacje dla dzieci, dni dziecka, troskę o dzieci i wszystkie inne. Pożegnamy z wdzięcznością Ks. Bartka w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz.:10.30. Serdecznie zapraszamy.

12. Dziś Ks. Edward Okoński, syn naszej parafii o godz.: 12.00 będzie dziękował Bogu za 50 lat życia kapłańskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

13. Nasz zespół muzyczny „Effatha” grający podczas Mszy św. o godz. 9.00 poszukuje osoby grającej na gitarze. Więcej informacji u opiekuna ks. Arkadiusza, lub pod nr tel. 728 598 889, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz po Mszy św. o godz. 9.00 bezpośrednio u zespołu.

14. Świece wigilijne duże w cenie 15 zł. i małe w cenie 5 zł. oraz opłatki można nabyć w biurze parafialnym a od przyszłej niedzieli przy wyjściu z kościoła.

15. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się nowy numer naszego Miesięcznika Kościelnego.

16. W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
+ Zofia Welter
+ Stefan Skrzypnik
+ Edmund Marchlewski
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. Bronisław Kaczmarek - Proboszcz
        

 

.

Copyright 2013 © trojca.info