XXVIII Niedziela Zwykła 14.10.2018

1. Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć zbawienie? To pytanie powinno nam nieustannie towarzyszyć w naszym życiu.XXVIII Niedziela zwykła

2. Przeżywamy dziś XVIII Dzień Papieski; tradycyjnie jak co roku ofiary zbierane do puszek po mszach przeznaczone są na pomoc stypendialną dla uzdolnionej a biednej młodzieży. Bóg zapłać za te ofiary.

3. Przeżywamy październik miesiąc poświecony modlitwie różańcowej. Różaniec w naszym kościele codziennie przed wieczorną Mszą Świętą o godz.: 17.30. Dzieci natomiast zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki na godz.:16.30. W tym tygodniu w piątek ze względu na ślub dzieci na różańcu zgromadzą się w kaplicy Św. Krzyża.

4. Następna niedziela jest obchodzona jako Niedziela Misyjna. Tego dnia o godz.: 12.00 „Koncert Pieśni Kościelnych i Patriotycznych” który wykona chór mieszany „Dzwon”.
W niedzielę 21.10. po Mszy św. o godz.: 15.00 spotkanie popielgrzymkowe pielgrzymów grupy Biało- żółtej w Światłowni.

5. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• W poniedziałek – Św. Teresę z Avila, dziewice i doktora Kościoła
• We wtorek – Św. Jadwigę Śląską
• W środę – Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
• W czwartek – Św. Łukasza, ewangelistę
• W Sobotę – Św. Jana Kantego, prezbitera.

6. We wtorek zapraszamy na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 18.30.

7. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na spotkanie pt: „Błogosławiony widziany oczami rodziny”, z Panem Marcinem Klejno – kuzynem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Spotkanie odbędzie się w 22.X. o godz.: 19.00 w Sali widowiskowej Fundacji Wiatrak, ul. Bołtucia 7 w Bydgoszczy.

8. Parafia p.w Św. Maksymiliana Kolbego w Bydgoszczy zaprasza na cykl spotkań z ciekawymi ludźmi, którzy mają COŚ do powiedzenia na temat relacji w rodzinie, wychowania. Spotkania w ramach Maksymiliańskiej Akademii Rodziny będą się odbywały w kościele na Osowej Górze, pierwsze z nich 14.X o godz.: 18.00. Szczegóły w gablocie.

9. Ks. Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład 17.X. o godz.: 19.00 do auli WSD ul. Grodzka 18 na wykład pt. „ Czy Kościół może przetrwać w liberalnym państwie?” Wykład poprowadzi Paweł Lisicki dziennikarz, publicysta, tłumacz literacki. Redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”.

10. Spotkanie młodzieży klasy 3 gimnazjum przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w najbliższy wtorek tj.16.10 o godz.: 18.30 w kaplicy Św. Krzyża.

11. Spotkanie z Pismem Świętym w Wyższym Seminarium Duchownym w Bydgoszczy będą się odbywać w II lub III czwartek miesiąca w ciągu roku akademickiego 2018/2019. Szczegóły na plakacie.

12. Katechezy dla narzeczonych rozpoczną się w parafii Chrystusa Króla w dniu 18.X. o godz.: 19.00 w Sali Jana Pawła II. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia: email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel: 509-340-693.

13. Duszpasterstwo Rodzin – Sychar. Wspólnoty przeżywające różnego rodzaju trudności i kryzysy zaprasza na comiesięczne spotkania w parafii Chrystusa Króla w Bydgoszczy w każdą II niedzielę miesiąca o godz.: 17.00 na Mszę św. a po Eucharystii spotkanie w sali Jana Pawła II. Najbliższe spotkanie dziś 14.X. Szczegóły na www.bydgoszcz.sychar.org

14. Dziś przeżywamy II niedzielę miesiąca tace przeznaczamy na cele inwestycyjno – remontowe w naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

15. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

16. W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
† Henryk Glaziński
† Zdzisław Bartela
† Robert Wyrzykowski
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

XXVII Niedziela Zwykła 7.10.2018

1. Jednym z największych problemów współczesnego świata jest świadome niszczenie małżeństwa, a przez to całej rodziny. XXVII Niedziela zwykłaNiestety wielu uczniów Chrystusa przez postawę milczenia daje przyzwolenie na życie w grzechu swoich bliskich, a tym samym na odrzucenie Bożego prawa.

2. Przeżywamy październik miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Ojciec Święty Franciszek zachęca nas do modlitwy na różańcu każdego dnia, aby Matka Najświętsza pomogła Kościołowi w czasie kryzysu. Módlmy się również w intencji Synodu Biskupów dotyczącego młodzieży.
Różaniec w naszym kościele codziennie przed wieczorną Mszą Świętą o godz.: 17.30. Dzieci natomiast zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki na godz.:16.30.

3. W dzisiejszą niedzielę dzieciom przygotowującym się do I-szej komunii św. poświęcimy różańce na Mszy św. o godz. 10.30. a po Mszy spotkanie z rodzicami w kościele.
4. Młodzież oazowa zaprasza do udziału w spotkaniach Oazowych w piątki rozpoczęcie na Mszy św. o godz.: 18.00. przy wyjściu z kościoła można zabrać ulotkę z informacjami dotyczącymi spotkań.

5. Dziś na Mszy Św. o godz.: 18.00 Inauguracja roku akademickiego WSG.

6. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• Dziś - NMP Różańcową
• W Sobotę – Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

7. We wtorek zapraszamy na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 18.30.

8. Spotkania członków wspólnoty żywego różańca odbywać się będą od października w 1 niedziele miesiąca o godz.: 8.30. tj. przed Mszą św. o godz.: 9.00 w kaplicy Św. Krzyża.

9. W niedzielę 14 października obchodzić będziemy kolejny, XVIII Dzień Papieski; ofiary zbierane do puszek po mszach przeznaczone będą na pomoc stypendialną dla uzdolnionej a biednej młodzieży.

10. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
† Barbara Affeld
† Tadeusz Michalski
† Jerzy Machalski
† Dominika Kozłowska
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

Copyright 2013 © trojca.info