Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 25.11.2018

1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny.Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
Liturgia dnia dzisiejszego przypomina nam o przynależności do Chrystusa, który przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie uczynił nas dziećmi jednego Ojca. Po Mszy Św. o godz.: 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

2. W tym tygodniu liturgii wspominamy:
w piątek – Św. Andrzeja Apostoła
w sobotę – I sobota miesiąca i uczestniczymy w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza Św. o godz.: 8.00 od 8.30 nawiedzimy chorych i niepełnosprawnych naszej parafii.

3. Zapraszamy na III Forum Parafialne pod hasłem: „Abyśmy byli jedno w Duchu Świętym” Forum odbędzie się w sobotę 1 grudnia 2018r. Początek o godz. 14.00 w kaplicy św. Krzyża. W programie między innymi: konferencja tematyczna, którą wygłosi o. Piotr Twardecki (jezuita); dyskusja, spotkanie przy kawie, modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem w kościele. Forum zakończy Msza św. o godz.: 18.00. Serdecznie zapraszamy!

4. Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania - III klasy gimnazjum w najbliższy wtorek o godz.: 18.30 w kaplicy Św. Krzyża.

5. Przyszła niedziela jest pierwsza Niedzielą Adwentu. O godzinie 12.00 Uroczystość Jubileuszu 50-lecia święceń kapłańskich będzie przeżywał Ks. Edward Okoński syn naszej parafii. Zapraszamy na mszę jubileuszową i życzymy Jubilatowi wielu łask od dobrego Boga oraz dalszych sił w służbie kapłańskiej.

6. Fundacja „Wiatrak” zaprasza do obejrzenia niepełnosprawnych artystów w kategoriach: taniec, teatr oraz muzyka w dniach 28-29 listopada w Sali widowiskowej Domu Jubileuszowego. Koncert Galowy wieńczący VII Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Fart” odbędzie się w czwartek 29 listopada o godz.: 18.00 w bazylice MBKM. Gwiazdą koncertu będzie Krzysztof Iwaneczko - zwycięzca VI edycji muzycznego show The Voice of Poland. Wstęp wolny.

7. Zachęcamy młodzież do wzięcia udziału w rekolekcjach, które odbywać się będą w każdy poniedziałek Adwentu o godz.: 19.30. w kaplicy WSD naszej diecezji ul. Grodzka 18.

8. We wtorek zapraszamy na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 18.30.

9. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem „ 5 minut z Bogiem” w cenie 6 zł.

10. W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
+ Agnieszka Szopiera
+ Włodzimierz Salkowski
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz

Copyright 2013 © trojca.info