II Niedziela Adwentu 9.12.2018

1. Przeżywamy dziś II Niedziele Adwentu. Liturgia słowa Bożego stawia przed naszymi oczyma św. Jana Chrzciciela który nawołuje do przygotowaniaII Niedziela Adwentu drogi dla Pana.

2. Roraty w naszym kościele w poniedziałki o godz.: 7.00 oraz w środy i piątki o godz.: 18.00. Dodatkowe w tym tygodniu w sobotę o godz.:18.00. Tego dnia tj. sobotę 15.12 w naszej wspólnocie będziemy gościć Bartosza Zmarzlika aktualnego wicemistrza świata na żużlu w ramach ogólnopolskiej akcji: „Nie wstydzę się Jezusa” Zapraszamy bardzo serdecznie na Mszę św. na godz.:18.00 a po mszy spotkanie i świadectwo wiary tegoż sportowca. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć pamiątkowy breloczek z akcji „Nie wstydzę się Jezusa” w cenie 7 zł.

3. Dziś na Mszy Św. o godz. 10.30. żegnamy z wdzięcznością Ks. Bartosza dziękując mu za jego zaangażowanie podczas posługi w naszej wspólnocie, życzą Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności w dalszej posłudze kapłańskiej.

4. We wtorek zapraszamy na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 18.30.

5. Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami biura podróży wszystkie osoby, które zapisały się na pielgrzymkę w sierpniu do Fatimy we wtorek o godz. 18.30 w kaplicy Krzyża. Będzie można wpłacić zaliczkę w wysokości 1000zl. Są jeszcze wolne miejsca i zapraszamy wszystkich chętnych.

6. Ks. Bartosz prosi, aby osoby które zapisały swoje dzieci na kolonie w lipcu w Bieszczady, a nie wpłaciły jeszcze zaliczki w wysokości 200zł, aby to uczyniły jak najszybciej, bowiem są jeszcze dzieci oczekujące na liście rezerwowej.

7. Świece wigilijne duże w cenie 15 zł. i małe w cenie 5 zł. oraz opłatki można nabyć przy wyjściu z kościoła.

8. Dziś w całej Polsce zbiórka do skarbon na fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie.

9. Dziś II niedziela miesiąca ofiary składane na tace przeznaczamy na cele remontowe w naszej parafii.

10. W piątek przypada dzień imienin Biskupa Jana Tyrawy, pamiętajmy w naszej modlitwie o naszym Ordynariuszu. Ks. Biskup odprawi Mszę Św. w katedrze w piątek o godz. 18.00.

11. W sobotę 15.12. od godz.: 8.30 Odwiedzimy chorych z Komunią Św. naszej parafii do których nie chodzimy w I soboty miesiąca. Chorych można zgłaszać w biurze bądź zakrystii.

12. Spotkanie opłatkowe pielgrzymów grupy Biało- Żółtej w sobotę 15.12. o godz.:15.00. W budynku przy ul. Kordeckiego 5.

13. W niedzielę 16.12. po Mszy Św. o godzinie 15.00 spotkanie opłatkowe członków SWP oraz pielgrzymów którzy w tym roku brali udział w pielgrzymce organizowanej przez SWP. Spotkanie odbędzie się w budynku przy ul. Kordeckiego 5.

14. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

15. W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
† Kazimiera Eliks
† Klara Szwajkowska- Samborska
† Andrzej Grzechulski
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. Bronisław Kaczmarek - Proboszcz
        

 

.

Copyright 2013 © trojca.info