III Niedziela Adwentu 16.12.2018

1. Przeżywamy dziś III Niedziele Adwentu. Jutro rozpoczynamy już drugą część Adwentu, w której liturgia słowa będzie przekazywała nam atmosferę III Niedziela AdwentuZiemi Świętej w okresie bezpośrednio poprzedzającym przyjście na świat Jezusa. Zapraszamy na roraty w poniedziałek o godz.: 7.00 oraz w środę i piątek o godz.: 18.00.

2. W dniu dzisiejszym po każdej mszy świętej zespół parafialny Effatha będzie rozprowadzać sianko na wigilijny stół. Zebrana ofiara zostanie przeznaczona na potrzeby zespołu. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg Zapłać.

3. Jutro tj. 17.XII od godz.: 16.00 młodzież uda się z życzeniami do chorych i niepełnosprawnych którzy w każdą I sobotę miesiąca goszczą kapłana z Komunią świętą.

4. Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Okazja do Spowiedzi od poniedziałku do soboty w godz.: od 17.30 do 18.30.

5. W najbliższą środę 19.XII przypada w naszej parafii całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpocznie się o 8.30 a zakończy o 17.50. Zachęcamy by wygospodarować chwilę czasu na osobistą modlitwę przy Najświętszym Sakramencie.

6. We wtorek zapraszamy na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 18.30.

7. W sobotę 5 stycznia o godz.: 18.00 w Hali Łuczniczka w Bydgoszczy będzie miał miejsce wyjątkowy koncert „Betlejem w Bydgoszcz”. Podczas koncertu zabrzmią najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe w nowych i oryginalnych aranżacjach. Wystąpią między innymi: Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Antonina Krzystoń, Józef Broda. Ponieważ nasza Diecezja jest współorganizatorem a Ksiądz Biskup objął go swoim patronatem zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Bilety w cenie 50 i 60 zł. do nabycia w biurze parafialnym lub z opłatkami przy wyjściu z kościoła.

8. Świece wigilijne duże w cenie 15 zł. i małe w cenie 5 zł. oraz opłatki można nabyć przy wyjściu z kościoła.

9. Młodzież ZSM nr 1 w Bydgoszczy zwraca się do naszej parafii z prośba o wsparcie finansowe na kosztowne leki dla ciężko chorej na nowotwór koleżanki. Ofiary można złożyć do skarbon przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać.

10. Z dniem 1 grudnia podjął pracę Zarządcy Cmentarza na naszym cmentarzu na Jarach pan Rafał Czyżewski. Dziękując P. Rafałowi za podjęcie się tego zadania pragniemy podziękować dotychczasowemu zarządcy Panu Januszowi Ludce za długoletnią i wytrwałą pracę.

11. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
† Klara Kanicka
† Dawid Grzmot-Bil
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. Bronisław Kaczmarek - Proboszcz
        

 

.

Copyright 2013 © trojca.info