III Niedziela zwykła 27.01.2019

1. Z dniem jutrzejszym dekretem Ks. Biskupa został oddelegowany do pracy duszpasterskiej w naszej parafii ks. Grzegorz Lewandowski, witamy Go III nieziela zwykłabardzo serdecznie w naszej wspólnocie i życzymy wielu łask Bożych.

2. W tygodniu przypadają I Piątek i I Sobota Miesiąca. Spowiadamy w I piątek od godz.:16.00 do 18.30. Msza Św. dla dzieci i młodzieży o godz.: 16.30.
W sobotę odwiedzimy chorych i niepełnosprawnych naszej parafii od godz.: 8.30.

3. W sobotę 2 lutego przeważmy Święto Ofiarowania Pańskiego w Polskiej tradycji nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Do skarbon składamy ofiary na klasztory klauzurowe. Msze Św. w naszym kościele tego dnia o godz.:7.00; 8.00; 10.00; 16.30 i 18.00. W czasie Mszy Św. poświęcimy Gromnice, prosimy o przyniesienie z sobą świec. W Katedrze Msza Św. i spotkanie Ks. Biskupa z zakonnicami i zakonnikami o godz.: 12.00.
4. W tygodniu wspominamy ponadto :
• w poniedziałek – Św. Tomasza z Akwinu
• w czwartek – Św. Jana Bosko.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki wraz z modlitewnikiem „5 minut z Bogiem” w cenie 6 zł. Natomiast nowy numer naszego Miesięcznika Kościelnego ukaże się w przyszłą niedzielę.

6. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii, dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary i okazaną życzliwość.

7. Dziś na Mszach Św. Ks. Proboszcz składa sprawozdanie z życia parafii za miniony rok.

8. Od piątku 1 lutego powracamy do Mszy Św. wieczornej o godz.: 18.00; do czwartku popołudniowa Msza Św. o 15.30. Biuro czynne w godzinach przedpołudniowych.

9. Instytut Filmowy Unisławskiego Towarzystwa Historycznego zaprasza na film dokumentalny pt. „Karolewo 1939” we wtorek 29.01.2019r. o godz.: 17.00 w Sali konferencyjnej w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy ul. Jagiellońska 3. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

10. W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
+ Jerzy Jully
+ Zofia Wąsikowska
+ Alojzy Duczkowski
Wieczny odpoczynek….

ks. Bronisław Kaczmarek - proboszcz

Copyright 2013 © trojca.info