VI Niedziela zwykła 17.02.2019

1. Dzisiejsze Słowo Boże prowadzi nas do pytania: Kto obdarza mnie zbawieniem? Jeżeli Bóg jest dawcą zbawienia, to nie należy pokładać nadziei w VI Niedziela zwykłaczłowieku tylko realizować wskazania Boże. Kościół wskazuje nam uczynki, które pozwolą nam osiągnąć zbawienie.
Uczynki co do duszy: grzeszących napominać, nieumiejętnych pouczać, wątpiącym dobrze radzić, strapionych pocieszać, krzywdy cierpliwie znosić, urazy chętnie darować, modlić się za żywych i umarłych.
Uczynki co do ciała: głodnych nakarmić, spragnionych napoić, nagich przyodziać, podróżnych w dom przyjąć, chorych nawiedzać, więźniów pocieszać, umarłych pogrzebać.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• w Piątek – Święto Katedry Św. Piotra Apostoła,
• w Sobotę – Św. Polikarpa - biskupa i męczennika.

3. We wtorek zapraszamy na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 18.30. Do wspólnej modlitwy adoracyjnej zapraszamy w szczególny sposób mieszkańców ulicy Chłopickiego. Zachęcamy też przed Peregrynacją Obrazu Matki Bożej do włączenia się w dzieło „72” adorujących Pana.
Zachęcamy również do codziennego odmawiania dziesiątki różańca w intencji dobrych owoców nawiedzenia Maryi w naszej parafii.

4. Zapraszamy do włączenia się we wspólnotę Żywego Różańca. Spotkania odbywają się w I niedziele miesiąca o godz.: 8.30 w kaplicy Św. Krzyża.

5. W dniu 5 marca 2019 roku rozpoczynamy w naszej parafii cykl 8 katechez przedślubnych dla narzeczonych. Pierwsze spotkanie 5 marca o godz. 19.00 w kaplicy Św. Krzyża. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.

6. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

7. W przyszłą niedzielę 24 lutego, przedstawiciele zakonu św. Łazarza, po Mszach Św. będą rozprowadzać kalendarze – cegiełki na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej, które ma pod swoją opieką rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka. Koszt cegiełki wynosi 50 zł.

8. W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
† Jadwiga Dunin-Borkowska
† Stela Łowińska
Wieczny odpoczynek….

ks. Bronisław Kaczmarek - proboszcz

Copyright 2013 © trojca.info