VII Niedziela zwykła 24.02.2019

1. Przygotowując się do Peregrynacji Jasnogórskiej Ikony, starajmy się wzbudzić w sobie wiarę w to, żeVII Niedziela zwykła Bóg jest sędzią, który za dobro wynagradza z za zło karze.
Przypomnijmy sobie główne prawdy wiary: Jest jeden Bóg; Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za złe karze; Są trzy Osoby Boskie: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty; Syn Boży stał się człowiekiem i umarł na krzyżu dla naszego zbawienia; Dusza ludzka jest nieśmiertelna; Łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna.

2. W tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca.
Spowiadamy w I piątek od godz.:16.00 do 18.30. Msza Św. dla dzieci i młodzieży o godz.: 16.30.
W sobotę odwiedzimy chorych i niepełnosprawnych naszej parafii od godz.: 8.30.

3. We wtorek zapraszamy na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 18.30. Do wspólnej modlitwy adoracyjnej zapraszamy w szczególny sposób mieszkańców ulicy Nakielskiej. Niech czas adoracji będzie dla nas pomocą w naszym duchowym przygotowaniu do Peregrynacji.

4. Kapelan szpitala im. dra J. Biziela zaprasza na Eucharystię sprawowaną w intencji chorych w niedzielę 3.03 o godz.: 10.00 w kaplicy szpitalnej. Po Mszy Św. nabożeństwo połączone z uczczeniem relikwii Św. Jana Pawła II.

5. W najbliższy wtorek tj. 26.02.o godz.: 18.30 w Kaplicy Św. Krzyża odbędzie się spotkanie z rodzicami młodzieży 3 klas gimnazjum która w kwietniu przystąpi do sakramentu bierzmowania.

6. Dziś przedstawiciele zakonu św. Łazarza po Mszach Św. rozprowadzają kalendarze – cegiełki na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej, które ma pod swoją opieką rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka. Koszt cegiełki wynosi 50 zł.

7. „Dzieci i młodzież w zagrożeniu. Fonoholizm i pornografia” – to tytuł konferencji zorganizowanej przez Centralą Diakonię Społeczną Ruchu Światło- Życie która odbędzie się w sobotę 9.03. w Kujawsko- Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy, w godz.: 10.00 - 17.30. Zapraszamy rodziców, nauczycieli i wychowawców. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie w gablocie.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Przygotowując się do Peregrynacji Obrazu Matki Bożej w naszej parafii warto pomyśleć już teraz o wystroju okien naszych mieszkań, o wystroju naszych domów. W biurze parafialnym możemy nabyć: emblematy, obrazy i chorągiewki w cenie od 1.50 do 10 zł. które zostały przygotowane na tę okoliczność, a które z pewnością nadadzą odpowiedni charakter naszym mieszkaniom w tym pięknym i wyjątkowym czasie peregrynacji.

10. W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
† Helena Drzewiecka
Wieczny odpoczynek….

ks. Bronisław Kaczmarek - proboszcz

Copyright 2013 © trojca.info