Pielgrzymka 2018

Informacje podstawowe na rok 2018

• Przewodnikiem grupy jest ks. Robert Szczepański

• Formularz zgłoszeniowy do wydrukowania na naszej stronie parafialnej (pobierz plik).

• Od niedzieli 29 czerwca w kaplicy Matki Bożej do skarbon można składać intencje w których pielgrzymi idąc na Jasną górę będą się modlić

• Zapisy w ciągu tygodnia od poniedziałku do soboty w godzinach od 10.00 do 12.00 w biurze parafialnym lub bezpośrednio u księdza przewodnika.

• Wpisowe 120,- złotych

• Załadunek bagaży - w niedzielę 20 lipca 18.30 - 20.00.

• Wyruszamy już 21 lipca, a na Jasną Górę wchodzimy 31 lipca. Załóż od początku, że dojdziesz.

 

.

Czytaj więcej...

Modlitwa za pielgrzyma

Wszechmogący Wieczny Boże, Ty niegdyś dla ludu wędrującego przez pustynię byłeś wodzem i drogą, otaczaj opieką tych wszystkich, którzy podjęli się trudu pieszej pielgrzymki, w naszej parafialnej  GRUPIE Biało – ŻÓŁTEJ; daj im szczęśliwie dojść do Tronu Jasnogórskiej Pani i dopomóż bezpiecznie powrócić do domów.

Najlepszy nasz Ojcze Ty przez Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym Prowadzisz do siebie swój Kościół Pielgrzymujący na ziemi, dozwól abyśmy Ciebie szukali ponad wszystko i zawsze kroczyli w naszej ziemskiej pielgrzymce drogą Twoich przykazań. Panie nieba i ziemi, Ty nam dałeś Najświętszą Marię Pannę jako wzór do naśladowania. Spraw abyśmy w Nią wpatrzeni, postępowali drogą nowego życia.

AMEN.

.

Przydatne linki

Poniżej linki, które mogą się przydać zarówno pątnikom, którzy pielgrzymowali z naszą grupą do Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze, jak i tym wszystkim, którzy planują podjęcie pielgrzymiego trudu.

.

Czytaj więcej...

Trochę historii...

Ojciec Święty Jan Paweł II w 1983 roku ogłosił JUBILEUSZOWY ROK ODKUPIENIA trwający od 25.03.1983 do 22.04.1984. Rok, którego celem było podziękowanie Matce Bożej za opiekę nad Polską oraz prośba do Niej o pomoc dla Ojca Świętego i Ojczyzny naszej.

Po zawieszeniu stanu wojennego rozpoczęto organizowanie pieszych pielgrzymek z różnych regionów Polski do Częstochowy. W tym czasie także rozpoczęto tworzenie Archidiecezjalnej Pielgrzymki Gnieźnieńskiej, a w tym naszej parafialnej Grupy o barwach Biało – Żółtych. Inicjatorami tej grupy byli księża, którzy w poprzednich latach uczestniczyli w pieszych Pielgrzymach Warszawskich: ówczesny proboszcz parafii ŚWIĘTEJ TRÓJCY w Bydgoszczy ks. Jerzy GOŁĘBIEWSKI i ks. Romuald DRĄŻKOWSKI z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP z Bydgoszczy. Pierwszym przewodnikiem naszej grupy został ks. Grzegorz GROSZKOWSKI z Inowrocławia. Kolejnym ks. Michał STOLARSKI obecnie proboszcz w Nowej Wsi Wielkiej.
Pielgrzymi otrzymali barwy grupy w postaci chust z żółtymi frędzlami oraz emblematy z hasłem PIERWSZEJ PIESZEJ PIELGRZYMKI „Nieśmy pomoc Ojcu Świętemu”.

.

Czytaj więcej...

Copyright 2013 © trojca.info