Pielgrzymka do Portugalii i Hiszpanii – 8 dni

 

Termin: 17.10 – 24.10.2024

DZIEŃ 1 WARSZAWA – FATIMA
Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa Okęcie, odprawa bagażowa o godz. 11.00 i wylot do Lizbony o godz. 13.00 Przylot do Lizbony o godz. 16.15, odbiór bagaży i przejazd do hotelu w Fatimie na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2 FATIMA
Śniadanie, po którym przejazd do Fatimy, gdzie poznamy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej: Bazylika, Kaplica Objawień, Kościół Trójcy Przenajświętszej. Pojedziemy do Aljustrel – wioski położonej 2 km od Sanktuarium, gdzie urodzili się Franciszek, Hiacynta oraz Łucja. Udział we mszy świętej i drodze krzyżowej. Przejazd do hotelu w Fatimie. Obiadokolacja, po której udział w wieczornym nabożeństwie Maryjnym ze świecami. Nocleg.

DZIEŃ 3 COIMBRA – PORTO
Śniadanie. Transfer do Coimbry, dawnej stolicy kraju, gdzie zobaczymy starówkę oraz uniwersytet, którego najstarsza część mieści się w dawnym zamku królewskim. Przejazd do Porto położonego u ujścia rzeki Duoro. Zobaczymy serce miasta- nabrzeże Ribeira oraz Kościół św. Franciszka. W pobliskim Vila Nova de Gaia zapoznamy się z produkcją sławnego wina – wizyta połączona z degustacją. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4 SANTIAGO de COMPOSTELA – CAMINO de SANTIAGO
Śniadanie i przejazd do Santiago de Compostela, które już od średniowiecza jest celem pielgrzymów z całego świata. Nawiedzenie grobu Św. Jakuba i zwiedzanie katedry. Msza Święta. Spacer po mieście. Następnie przejdziemy fragment Szlaku św. Jakuba – Camino de Santiago (ok. 5 km). Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w ok. Santiago de Compostela.

DZIEŃ 5 NAZARE
Po śniadaniu przejazd do Nazare, urokliwego kurortu, położonego u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Na szczycie urwistej skały zobaczymy piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Czas na relaks nad Oceanem Atlantyckim. Przejazd do hotelu w Fatimie. Obiadokolacja, po której udział w wieczornym nabożeństwie Maryjnym ze świecami. Nocleg.

DZIEŃ 6 FATIMA – BATALHA – TOMAR
Śniadanie, po którym msza św. Następnie udamy się do Klasztoru Matki Boskiej Zwycięskiej w Batalha – to jeden najwspanialszych gotyckich zabytków w Portugalii. Zawitamy również do Tomar, gdzie zwiedzimy Klasztor Zakonu Chrystusa – imponujący kompleks klasztorny zbudowany przez Zakon Templariuszy. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja, po której udział w wieczornej procesji ze świecami. Nocleg.

DZIEŃ 7 SINTRA – LIZBONA
Śniadanie i przejazd do Sintry – bajkowego miasteczka zamków i pałaców. Zwiedzanie dawnej rezydencji królewskiej – Pałacu Narodowego. Następnie zwiedzanie Lizbony. Zobaczymy m.in.: Stare Miasto, dzielnicę i wieżę Belem, klasztor Hieronimitów, który upamiętnia złoty wiek portugalskich odkryć, jest symbolem portugalskiej kultury i tożsamości narodowej, Pomnik Odkrywców, Sanktuarium Chrystusa Króla. Następnie Bairro Alto – spacer uliczkami, dzielnica Baixa, miejsce spotkań mieszkańców miasta – Plac Rossio, Łuk Triumfalny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8 WYLOT POWROTNY
Odbiór pakietów śniadaniowych i transfer na lotnisko w Lizbonie, odprawa bagażowa o godz. 05.00, wylot powrotny o godz. 07.00, przylot na lotnisko Warszawa Okęcie o godz. 12.00, zakończenie pielgrzymki.

Cena pielgrzymki dla grupy:
36 – 40 os. 41 – 44 os. 45 – 47 os.
5190 zł 5190 zł 5090 zł

Cena zawiera:
– Przeloty Warszawa – Lizbona – Warszawa liniami rejsowymi wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi 23 kg + 8 kg
– Zakwaterowanie: 7 noclegów w Hotelach ***/****; pokoje 2,3 os. z łazienkami
– Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
– Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem wg programu
– Opiekę i informację turystyczną pilota
– Ubezpieczenie w TU „Uniqa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 20 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Uniqa „Kontynenty”.

Cena nie obejmuje:
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, itp. (na ten cel należy posiadać ok. 170 EUR/os.),
– napojów do obiadokolacji,
– ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki,
– świadczeń nie wymienionych w poz. „Cena zawiera”,
– Transferów na/z lotnisko Okęcie.

Uwagi:
– w cenie zawarto obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 20 zł od każdego uczestnika.
– program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec drobnym zmianom
– dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty
– na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 1250 zł.