Zespół muzyczny „Effatha”

Zespół muzyczny  „Effatha” (z j. aramejskiego: „otwórz się!”), działa przy parafii Świętej Trójcy w Bydgoszczy od wielu lat.  Jesteśmy grupą młodych ludzi, którzy pragną dzielić się swymi wokalnymi i instrumentalnymi talentami.

Jako swojego patrona mamy św. Cecylię (wspomnienie 22 listopada), która jest patronką organistów, chórzystów i zespołów wokalno – instrumentalnych.

Bierzemy czynny udział w życiu parafii, śpiewając regularnie na Mszach młodzieżowych, nabożeństwach, jak również angażując się w Triduum Paschalne, procesję Bożego Ciała, czy też zespół grupy biało – żółtej, kroczącej co roku na Jasną Górę. Wraz ze scholą dziecięcą „Sancta Trinitas” pod okiem Mateusza Lewandowskiego organizujemy koncerty. Co roku bierzemy udział w projekcie między parafialnym Muzycznej Drodze Krzyżowej Biechowskiego.

Zespół usłyszeć można w każdą niedzielę o godz. 9.00 – na Mszy Św. z udziałem młodzieży. Jesteśmy ponadto otwarci na propozycje – chętnie przygotujemy oprawę muzyczną dodatkowej Mszy Św.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w naszą działalność i zasilić szeregi zespołu. Jeżeli śpiewasz lub grasz na jakimś instrumencie – nie zwlekaj, przyjdź! Czekamy właśnie na Ciebie!

Opiekun duchowny:
ks. Arkadiusz Muzolf

Prowadząca:
Agnieszka Peplińska
Kontakt:
e-mail: a-peplinska@wp.pl
tel. 698-6259-994

Możesz również do nas podejść po Mszy św. w niedzielę i się dowiedzieć czegoś więcej o nas.

Zobacz i posłuchaj co się u nas dzieje:

https://www.facebook.com/effathaswtrojca?fref=ts
https://www.youtube.com/channel/UCGto9rWq31O07rUYQq5aPZQ