IV Niedziela Wielkiego Postu 31.03.2019

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkiego Postu pozostanie na długo w naszych sercach, gdyż „Matka Pana Naszego przyszła do nas”. Dziękując trwajmy w stanie łaski uświęcającej i „ Czyńmy wszystko co Syn Jej nam powie”.
Dziękujemy księżom ze zgromadzenia św. Wincentego a Paulo: Ks. Krzysztofowi Łytkowskiemu oraz Ks. Maciejowi Kuczakowi za ten czas misji przygotowując nasze serca i wam wszystkim którzy przyczyniliście się do godnego przyjęcia tak Wielkiego Gościa.

2. Trwamy w Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w najbliższy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz.: 8.30 i o 18.30 oraz o 16.30 dla dzieci w połączeniu z Mszą Św. I piątkową. Natomiast w niedziele zapaszmy na Gorzkie Żale po Mszy Św. o godz.:15.00 czyli około 15.30.

3. W najbliższy wtorek przeżywamy I wtorek miesiąca – zapraszamy o godz. 20.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu wraz z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy zakończoną indywidualnym błogosławieństwem i Apelem Maryjnym.

4. W tygodniu przypadają przypada I czwartek, I piątek i sobota miesiąca.
– w czwartek spowiadamy od 17.30 do 18.30
– w piątek od 16.00 do 18.30
– w sobotę odwiedzimy chorych i niepełnosprawnych naszej parafii od 8.30.

5. Ksiądz Biskup zaprasza naszą rodzinę diecezjalną na Uroczystość zakończenia peregrynacji Kopii Obrazu MB Częstochowskiej w naszej diecezji w niedzielę 7 kwietnia o godz.: 16.00 w parafii pw. Św. Wincentego a Paulo.

6. Uprzejmie informujemy, że przez cały rok trwa nabór dzieci do Katolickiego Niepublicznego Przedszkola św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy. Zapisu można dokonać osobiście lub telefonicznie sekretariacie Przedszkola przy ul. Wojska Polskiego 7. Szczegóły na plakacie.

7. III Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy zaprasza kandydatów do szkoły i ich rodziców na „Drzwi Otwarte” które odbędą się 6 kwietnia w godz.: od 10.00 do 12.30 przy ul. Nowogrodzkiej 3 w Bydgoszczy.

8. Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania klasy 3 gimnazjum odbędzie się w najbliższy wtorek tj. 2.04 oraz w czwartek 4.04 o godz.: 18.30 w kościele. Obecność obowiązkowa.

9. W najbliższą niedzielę 7.04 po Mszy św. o godz.: 10.30 spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych.

10. SWP wraz z księdzem proboszczem zaprasza na spotkanie przedpielgrzymkowe, pielgrzymów którzy w maja udadzą się na pielgrzymkę autokarową. Spotkanie w niedzielę 7.04. w kaplicy Św. Krzyża po gorzkich żalach. Są jeszcze wolne miejsca na tę pielgrzymkę w dniach 20.05-24.05.2019 cena 700 zł. Szczegóły i program w gablocie ogłoszeń.

11. Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Bydgoskiej zaprasza wszystkie Panie na Diecezjalny Dzień Kobiecości, który odbędzie się w naszej parafii dnia 6 kwietnia w sobotę Mszą św. w kościele o godz. 10.00 następnie konferencje i warsztaty w domu katechetycznym. pt. „Jesteś piękna nawet jeśli tego nie widzisz”. Szczegółowy plan na stronie internetowej parafii i diecezji.

12. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik katolicki wraz z modlitewnikiem w cenie 6,- zł.

13. W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
† Ireneusz Wojnowski
Wieczny odpoczynek…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz