Żywy Różaniec

Żywy Różaniec – międzynarodowy ruch religijny założony w XIX w. przez Pauline-Marie Jaricot. Uczestnictwo w Żywym Różańcu polega na przynależności do grupy zwanej różą. Każda osoba z róży przez miesiąc odmawia jedną z tajemnic różańcowych. Pierwotnie róża liczyła 15 osób, obecnie zaś – po modyfikacji Różańca przez Jana Pawła II – 20 osób.

Comiesięczne spotkania matek i ojców różańcowych odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00

Obecnie w naszej parafii działają 3 róże „Żywego Różańca”. Członkowie poprzez cichą modlitwę różańcową pragną wspierać intencje Ojca Świętego, modlą się za Kościół oraz za naszą parafię.
Przewodnicząca – Małgorzata Radaszewska
1 Róża – Małgorzata Radaszewska
2 Róża – Barbara Piasecka
3 Róża – Teresa Chylmańska.

„Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki, Elżbiety. Na tle słów: „Zdrowaś Maryja” dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia (Tajemnice) z życia Jezusa Chrystusa… Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania.”

św. Jan Paweł II