Schola Sancta Trinitas

Założycielem Scholi dziecięcej Sancta Trinitas jest ks. Piotr Łukaszewski, który zapoczątkował działalność zespołu w parafii Św. Trójcy. Następnie kontynuowali to piękne dzieło ks. Zbigniew Zgoliński i ks. Krzysztof Buda, a obecnie scholą opiekuje się od strony duchowej ks. Bartosz Wojtaszek.
Stroną muzyczną przez bardzo długi czas opiekowała się pani Monika Piasecka, a obecnie rolę tę pełni pani Monika Nowakowska.

Scholę tworzy grupa ok. 40 rozśpiewanych dzieciaków, chcących śpiewem chwalić Pana Boga. Podstawowy zadaniem scholi jest czynne uczestnictwo w niedzielnej Mszy św dziecięcej o godz. 10.30 i oprawa muzyczna. Jednakże, aby stworzyć rodzinną atmosferę staramy się lepiej poznać i na miarę możliwości razem wyjeżdżać. W roku 2015 udało się zorganizować wspólny wyjazd śpiewania kolęd w parafii Św. Antoniego w Bydgoszczy, zaśpiewać podczas Parafiady w Łobżenicy również w duecie z zespołem parafialnym „Pod Opieką Pana”, włączyć się w przeprowadzenie Dnia Dziecka w naszej parafii śpiewając wraz z młodzieżą, a także spędzić razem wakacje na Koloniach Parafialny nad jeziorem w Cekcynie. We wrześniu schola dziecięca wraz z ministrantami odwiedziła kościół w Łobżenicy, Bazylikę Matki Bożej w Górce Klasztornej oraz kolejkę wąskotorową w Białośliwiu.

Próby odbywają się w każdą sobotę o godz. 10.00 w salce św. Maksymiliana (nad biurem parafialnym), a w niedzielę spotykamy się o godz. 10.15 w kościele.

Zapraszamy wszystkie dzieciaki, które lubią i chcą śpiewać o dołączenie do naszej scholi. Każdy jest mile widziany bo „kto śpiewa dwa razy się modli”. Nie trzeba się zapisać – trzeba przyjść!