Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 21.04.2019

 1. Chrystus Zmartwychwstał!!! Wszystkim naszym parafianom i gościom z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy, aby Chrystus, który pokonał śmierć, był zawsze obecny w Waszym życiu. Niech Zmartwychwstały Pan umacnia Wasze serca w gorliwości trwania przy Nim i dodaje nieustannie sił we wszystkich trudach codziennego życia.
 2. Dźwięki dzwonów ogłosiły nam radość o Chrystusowym zmartwychwstaniu, tym samym rozpoczęliśmy świętowanie Wielkanocy.
 3. Świętowanie Wielkiej Nocy trwa przez całą oktawę, w tym czasie każdego dnia uobecniamy wydarzenia wielkanocne. Msze Św. dziś i jutro według porządku niedzielnego.
 4. Oktawa wielkanocna zakończy się w przyszłą niedzielę, Niedzielą Bożego Miłosierdzia, którą ustanowił papież Jan Paweł II.
 5. W najbliższy wtorek 23 kwietnia na Mszy Św. o godz.: 17.00. Ks. Biskup Jan Tyrawa udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Otoczmy młodzież i ich najbliższych modlitwą.
  Tego dnia nie będzie wieczornej godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu a biuro parafialne o  godz.: 18.30 nieczynne.
 6. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się nowy kwietniowo – majowy numer naszego „Miesięcznika Kościelnego”
 7. Od 1 maja rozpoczniemy w rodzinach naszej parafii peregrynację obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości, patronki naszej diecezji. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Obraz będzie przebywał w rodzinie 1 dzień od godz.: 18.00 do 18.00 następnego dnia. Wymiana podczas Mszy Św. wieczornej.
 8. W niedzielę 28 kwietnia po Mszy Św. o godz.: 15.00 spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających na pielgrzymkę organizowaną przez SWP wraz z Proboszczem w dniach 20-24.05. Są jeszcze wolne miejsca.
 9. Kuria Diecezjalna zaprasza na rekolekcje ludzi pracy w dniach 29.04-1.05 które odbędą się w parafii Św. Józefa przy ul. Bełzy 11 w Bydgoszczy. Szczegóły na afiszu.
 10. Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza uczniów szkół średnich i studentów na Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej w 26-28.04. Szczegóły na afiszu.
 11. W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
  + Anna Dąbrowska
  Wieczny odpoczynek…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz