Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 4.04.2021

Drodzy Parafianie i Goście!
Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.

1. Z Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego związana jest oktawa tej uroczystości, a więc przez cały tydzień uobecniamy wydarzenia dnia dzisiejszego. Jutro, w poniedziałek, w sposób uroczysty Msze Święte będą sprawowane jak w niedzielę, a w kolejne dni rano i wieczorem.

2. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszej świątyni oraz w uroczyste obchody Triduum Paschalnego i samych Świąt składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Oktawa Zmartwychwstania kończy się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, ustanowioną przez św. Jana Pawła II, który jak pamiętamy w wigilię tej niedzieli odszedł do domu Ojca.

4. We wtorek o godzinie 20.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz indywidualne błogosławieństwo. Nabożeństwo zakończy wspólne odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego.

5. W środę 7 kwietnia na godz. 19.00 zapraszamy młodzież, która w czwartek otrzyma Sakrament Bierzmowania na próbę w kościele. Obecność wszystkich obowiązkowa!

6. W związku z ograniczeniami związanymi z pandemią prosimy, aby w czwartek 8 kwietnia o godz. 17.00 na Mszę św. przyszła tylko młodzież do Bierzmowania i jeden przedstawiciel rodziny.

7. W sobotę 10 kwietnia spowiedź dzieci komunijnych:
 9.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 i szkół z poza parafii.
 10.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 47.

8. W niedzielę 11 kwietnia o godzinie 11.30 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych. Prosimy o obecność tylko jednego rodzica.

9. Przypominamy, że zgodnie z ostatnim zarządzeniem władz państwowych w naszym kościele może uczestniczyć podczas każdej Mszy św. 70 osób. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowaniu odstępu nie mniejszego niż 1,5 m. Dla zachowania dystansu pomogą nam oznaczenia na ławkach. Prosimy o siadanie w wyznaczonych miejscach oraz zastosowanie się do obowiązujących przepisów.

10. Nowy świąteczny numer Miesięcznika Kościelnego oraz Przewodnik katolicki w cenie 6 zł wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz