Boże Narodzenie 25.12.2021

1. Z okazji uroczystości Narodzenia Pańskiego naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom składamy najserdeczniejsze życzenia:
Zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt. Niech Nowonarodzone Dziecię, Bóg, który stał się człowiekiem z miłości do człowieka, da Wam z wielką radością przeżywać kolejną rocznicę Jego narodzin. Niech Jezus Chrystus błogosławi was, wasze Rodziny, waszych bliskich. Niech obficie darzy swoją łaską i pokojem, który przyniósł z nieba wszystkim ludziom dobrej woli. Życzeniami świątecznymi i modlitwą otaczamy wszystkie rodziny naszej parafii, dzieci, młodzież, ludzi chorych i samotnych, starszych i przebywających w szpitalach.

2. Przypominamy i bardzo prosimy o zachowanie zaleceń sanitarnych, zakrywanie ust i nosa podczas uczestnictwa w liturgii.

3. Tacę z Pasterki tradycyjnie przeznaczamy na Fundusz Ochrony Życia. W ciągu dnia Uroczystości Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego (7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 18.00) Jutro w niedzielę święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa.

4. Za wszelką pomoc w przygotowaniach do Świąt – porządki, ustawianie choinek i szopki, a także za ofiary i dary złożone na cele parafialne i dla najuboższych serdeczne Bóg zapłać!

5. Biskup Bydgoski Krzysztof Włodarczyk udziela dyspensy od zachowania charakteru pokutnego piątku 31 grudnia, tym od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Korzystając z dyspensy, wierni winni uczynić w stosownym czasie inne dzieła pokutne, szczególnie o charakterze religijnym lub związanych z dziełami miłosierdzia.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 10 zł.
Ukazał się również świąteczny numer naszego Miesięcznika Kościelnego. Wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz