Droga Krzyżowa „Ślad losu” 2020 (Posłani przez Pana)

Droga Krzyżowa „Ślad Losu” autorstwa Redemptorystów o. Andrzeja Wodki CSsR (sł.) i o. Wojciecha Skroboszewskiego CSsR (muz.) stanowi przepiękne i głęboko poruszające Misterium ostatniej drogi naszego Zbawiciela.

Misterium to różni się zasadniczo od tego do czego jesteśmy przyzwyczajeni, a to dlatego, że przyjmując formę oratorium wzmacnia przekaz muzyką i śpiewem.

Nasz zespół wraz z grupą przyjaciół z Ruchu Światło Życie diecezji bydgoskiej od 12 lat pielgrzymuje w czasie Wielkiego Postu po parafiach naszej diecezji aby umożliwić przeżycie tego Misterium jak największej rzeszy wiernych. W tym roku z powodu krajowej kwarantanny udało nam się zagrać tylko raz w naszej macierzystej parafii – Matki Boskiej Zwycięskiej w Bydgoszczy. Postanowiliśmy jednak nie poddać się i spróbować dotrzeć do wiernych inną drogą. Z uwagi na niemożność uczestnictwa wszystkich zaangażowanych co roku osób, spotkaliśmy się w mniejszym składzie. Nagranie mogło dojść do skutku dzięki życzliwości księdza proboszcza Romana Michalskiego z Parafii pod wezwaniem świętego Ojca Pio w Zamościu koło Bydgoszczy, który udostępnił nam kościół i przewodniczył nabożeństwu, oraz panom Mariuszowi i Marcinowi Mareckim, którzy zarejestrowali obraz i dźwięk. Ze względów bezpieczeństwa epidemiologicznego nagranie odbyło się w pustym kościele a jedynymi modlącymi się i przeżywającymi Drogę Krzyżową byli służba liturgiczna, muzycy, oraz ekipa techniczna.