I Niedziela Adwentu 1.12.2019

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Przez trzy kolejne lata w działalności homiletycznej i duszpasterskiej będziemy podejmować tematykę Eucharystii; w tym roku skupimy się na haśle „Wielka tajemnica wiary” z mottem biblijnym: „Abyście uwierzyli w Tego, którego Bóg posłał”. Niedzielna liturgia słowa oparta będzie o czytania z roku A, natomiast czytania codzienne będą z roku II.

2. Adwent przypomina nam, że realizując swoje życie doczesne oczekujemy na przyjście Jezusa Chrystusa. W pierwszej jego części, do 17 grudnia oczekujemy na spotkanie ostateczne związane z naszym zbawieniem, a od 17 grudnia przypominamy to oczekiwanie, które było udziałem narodu wybranego na narodzenie Chrystusa w Betlejem. Zachęcamy by w czasie adwentu skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

3. W czasie Adwentu zapraszamy na Msze Święte roratnie. Roraty w naszym kościele w poniedziałki o godz. 7.00 oraz w środy i piątki o godz. 18.00. W najbliższy piątek roraty wyjątkowo o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych Mszach Św.

4. W tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca okazja do Spowiedzi:
– w czwartek od 17.00 do 18.30.
– w piątek od 16.00 do 18.30.

5. W sobotę przypada I sobota miesiąca od godz. 8.30 odwiedzimy chorych i niepełnosprawnych naszej parafii.

6. W tygodniu wspominamy w liturgii : we wtorek – św. Franciszka Ksawerego, w środę – św. Barbarę, w piątek – św. Mikołaja, a w sobotę – św. Ambrożego.

7. W najbliższy wtorek przeżywamy I wtorek miesiąca – zapraszamy o godz. 20.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu wraz z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy zakończoną indywidualnym błogosławieństwem.

8. W przyszłą niedzielę 8 grudnia będziemy przeżywać Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiary można składać do skarbon przy wyjściu z kościoła.

9. W biurze parafialnym można nabyć świece wigilijne: duże w cenie 15 zł. a małe w cenie 6 zł. a także opłatki. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane przy wyjściu z kościoła.

10. Oaza serdecznie dziękuję za włączenie się w akcję zbiórki słodyczy dla Pogotowia Opiekuńczego. Bóg zapłać.

11. Zapraszamy na I Męski Różaniec ulicami Bydgoszczy w I sobotę miesiąca – 7 grudnia. Szczegóły na plakacie.

12. Duszpasterstwo akademickie „Martyria” zaprasza na rekolekcje adwentowe pod hasłem: „Gdy czekanie na dziecko boli…” dla małżeństw starających się o potomstwo. Rekolekcje odbędą się w Przysieku koło Torunia w dniach 7-8 grudnia. Szczegóły na www.gdyczekanieboli.pl

13. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na cykl katechez przedślubnych dla narzeczonych. Najbliższe spotkanie dla par narzeczonych 5 grudnia 2019 r. o godz. 18.30 w parafii Świętej Trójcy w Bydgoszczy. Szczegóły na stronie internetowej diecezji w zakładce katecheza przedmałżeńska.

14. Zapraszamy pary małżeńskie do skorzystania z organizowanych przez Duszpasterstwo Rodzin warsztatów „Po drugiej stronie lustra…” przeznaczonych dla małżonków, którzy pragną polepszyć wzajemną komunikację, nauczyć się nazywać emocje oraz odkryć inne ważne sprawy pomocne w pogłębieniu lub uzdrowieniu relacji małżeńskich. Warsztaty odbędą się w dniach 6-7 grudnia 2019 r. Szczegóły do zapisów na stronie internetowej diecezji.
„Dobra żona i teściowa” – spojrzenie biblijne to temat kolejnego spotkania Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Bydgoskiej, które odbędzie się 12 grudnia 2019 r. w parafii Świętej Trójcy w Bydgoszczy, po Mszy św. o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się nowy numer naszego Miesięcznika Kościelnego.

16. W minionym tygodniu Pan odwołał do wieczności:
† Genowefa Przepiórka
† Felicja Lemańczyk
† Alina Hunker

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz