I Niedziela Adwentu 27.11.2022

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny 2022/2023. „Wierzę w Kościół Chrystusowy” to hasło nowego programu duszpasterskiego, którego realizacja rozpoczyna się wraz z Adwentem 27 listopada. Niedzielna liturgia będzie oparta na czytaniach z roku A.

2. Harmonogram funkcjonowania Biura Parafialnego w sprawach duszpasterskich wywieszony jest w gablocie.

3. Rozpoczynają się Msze Święte Adwentowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, tzw. Roraty. Serdecznie wszystkich zapraszamy, szczególnie dzieci z lampionami oraz serduszkami z wypisanymi na nich dobrymi uczynkami. Msze Święte roratnie będą odprawiane dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 18.00. W najbliższy piątek Msza święta roratnia o godz. 16.30. Natomiast dorosłych zapraszamy na tematyczne roraty w soboty o godz. 7.00. Tegoroczny temat „Maryja w tajemnicy Kościoła”. Sobotnie roraty ubogaci nasza schola liturgiczna. Prosimy o przynoszenie świec. Szczegóły na plakacie serdecznie zapraszamy.

4. W tygodniu w liturgii czcić będziemy:
• w środę – św. Andrzeja Apostoła;
• w sobotę – św. Franciszka Ksawerego;

5. Adwent to czas oczekiwania i modlitewnego skupienia, aby przygotować serce na przychodzącego do nas Boga. Dlatego serdecznie zapraszamy w Adwencie do kaplicy Świętego Krzyża od poniedziałku do piątku od 18.30 do 19.30 na adorację Najświętszego Sakramentu. We wtorki adoracja tradycyjnie w kościele. Szczegóły na plakacie.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadać będziemy:
• w czwartek od 17.30 do 18.30
• w piątek od 16.00 do 18.30. O godzinie 16.30 Roraty z udziałem dzieci i młodzieży.
• w sobotę od godz. 8.30 odwiedzimy chorych, którzy zostali zgłoszeni w kancelarii parafialnej.

7. Rozpoczynamy sprzedaż świeczki „Caritas”, której zakupem możemy wesprzeć „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Świece (10 zł. mała i 18 zł. duża) oraz opłatki można nabywać w tygodniu w biurze parafialnym. Biuro czynne od poniedziałku do piątku od 10-12 oraz dodatkowo w środę od 16-17.
8. W przyszłą niedzielę 4 grudnia podczas Mszy Świętej o godzinie 10.30 będzie miało miejsce poświęcenie medalików dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

9. Ksiądz Proboszcz i katechiści zapraszają wszystkich zainteresowanych na katechezy, które odbywają się w naszej parafii w poniedziałki i czwartki o godz. 19.15 w kaplicy Świętego Krzyża (wejście jak do biura parafialnego).

10. Rodzinny Różaniec ulicami Bydgoszczy: 3 grudnia, rozpoczęcie o godz. 11.00 zbiórką przy katedrze. Msza święta na zakończenie o godz. 12.00 w kościele Świętej Trójcy.

11. Stowarzyszenia „Łatwo Pomagać” w ubiegłą niedzielę zebrało do puszek na fundusze pomocy dla dzieci z oddział onkologii w Bydgoszczy 3450,25 zł. Przekazują serdeczne podziękowanie dla wszystkich parafian, którzy wsparli to dzieło.

12. W przyszłą niedzielę zbiórka do skarbon na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 8 zł. oraz nowy numer Miesięcznika Kościelnego wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

14. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Dawid Talma
† Stefania Balcer
…wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz