I Niedziela Adwentu 29.11.2020

1. Rozpoczynamy kolejny rok liturgiczny, w którym uobecniamy wydarzenia zbawcze. Adwent ukazuje nam dwa elementy: przygotowuje nas do Świąt Bożego Narodzenia, a równocześnie jest czasem kierowania duszy ku oczekiwaniu powtórnego przyjścia Pana.
Z obu tych względów jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania.

2. Rozpoczynają się Msze Święte Adwentowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, tzw. Roraty. Serdecznie wszystkich zapraszamy, szczególnie dzieci z lampionami oraz serduszkami z wypisanymi na nich dobrymi uczynkami. Msze Święte roratnie będą w poniedziałek o godzinie 7.00 a w środy i piątki o godzinie 18.00. W najbliższy piątek Msza święta roratnia o godz. 16.30

W tygodniu w liturgii czcić będziemy:
• w poniedziałek św. Andrzeja Apostoła – jest to zarazem dzień imienin ks. Andrzeja, któremu już dziś życzymy wielu łask Bożych.
• w czwartek św. Franciszka Ksawerego
• w piątek św. Jana Damasceńskiego, a także św. Barbarę patronkę górników i tych wszystkich, których praca jest zagrożona utratą życia. Jest to także dzień modlitw za bezrobotnych.

3. Zapraszamy we wtorek na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 20.00. Na zakończenie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiadać będziemy:
• w czwartek od 17.30 do 18.30
• w piątek od 16.00 do 18.30. O godzinie 16.30 Roraty z udziałem dzieci i młodzieży.
W sobotę ze względu na trwającą epidemię nie odwiedzimy chorych z naszej parafii. Tych jednak, którzy pragną przyjąć sakramenty prosimy o wcześniejsze zgłoszenie, aby przyszedł kapłan z posługą sakramentalną.

5. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę na godzinę 17.00 klasy 7 i 8 na godzinę 17.30 klasy 1 ponadpodstawowe. Spotkanie odbędzie się w kościele.

6. Wszystkich czcicieli Matki Bożej, okresie adwentu, zapraszamy na „Maryjne soboty” – Msza święta o godzinie 8.00 w czasie której będziemy rozważać tajemnice z życia Matki Bożej przygotowujące nas do tajemnicy Narodzenia.

7. W przyszłą niedzielę 6 grudnia podczas Mszy Świętej o godzinie 10.30 będzie miało miejsce poświęcenie medalików i książeczek dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Przypominamy, że wszystkie dewocjonalia nabywamy we własnym zakresie (różaniec, świecę, książeczkę i medalik).

8. W biurze parafialnym trwa sprzedaż opłatków wigilijnych (pakowane 2 duże i 3 małe) oraz świec „caritas” (6zł. mała i 15 zł. duża) w tym roku ze względu na epidemię świece i opłatki będzie można nabyć tylko w godzinach funkcjonowania biura.

9. W przyszłą niedzielę zbiórka do skarbon na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

10. Wszyscy mogą wyrazić wolę poparcia ustawy „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Listy do podpisu poparcia projektu są w posiadaniu Przewodniczących Wspólnot Duszpasterskich, także w zakrystii i biurze parafialnym.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik katolicki dziś z modlitewnikiem na miesiąc grudzień w cenie 6 zł oraz ukazał się nasz Miesięcznik Kościelny wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon.

12. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Jan Glazer
† Lidia Liszkiewicz
† Mieczysław Szynwelski
† Kazimierz Magdziak
† Marek Graczyk
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz