I Niedziela Adwentu 3.12.2023

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i kolejny adwent naszego życia.

2. Msze Święte Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny z udziałem dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 18:00. Dzieci zapraszamy z lampionami oraz serduszkami z wypisanymi na nich dobrymi uczynkami. Natomiast dorosłym proponujemy zadumę adwentową podczas rorat we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7:00. Prosimy dorosłych o zabranie ze sobą świec.

3. Msza Święta i spotkanie z osobami z niepełnosprawnością intelektualną dziś o 15:00.

4. Nie tylko studentów zapraszamy na rekolekcje akademickie w naszej parafii od dziś do wtorku włącznie pod tytułem: „Czy Bóg jest w dzisiejszym Kościele?” Zaczynamy dziś Mszą św. o godz. 20:00, a po niej spotkanie przy stole. W poniedziałek i wtorek spotkanie rekolekcyjne także o 20:00.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek od godziny 20:00 do 21:00 połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i kończąca się Apelem Jasnogórskim.

6. Wraz ze Stowarzyszeniem Wspierania Powołań zapraszamy na nowennę w intencji powołań w czwartek o godz. 17:15, a po Mszy Świętej na spotkanie.

7. Dla bierzmowanych z klas 8. spotkanie przewidziano na piątek 8.12 po Mszy wieczornej.

8. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przypada w najbliższy piątek. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych jak w dzień powszedni. Z racji uroczystości w ten piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia także w naszej Ojczyźnie dziękujemy za Radio Maryja w kolejną rocznicę jego powstania.

9. Natomiast w naszej Parafii będziemy gościć Ojca Dawida Wilczyńskiego Redemptorystę z Radia Maryja w przyszłą niedzielę. Poprowadzi także spotkanie o 16:00 dla wszystkich pragnących dalszego rozwoju Terenowego Biura Radia Maryja, które od początku istnienia Radia Maryja działało w naszej Parafii.

10. Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w sobotę o 16:30 w sali przy ul. Kordeckiego 5.

11. W okresie adwentu wspólnota neokatechumenalna proponuje nam modlitwę jutrzni codziennie oprócz sobót i niedziel o godzinie 5:30 w Kaplicy Świętego Krzyża.

12. Adwentowe Nieszpory z homiliami rekolekcyjnymi odbywać się będą w soboty w katedrze o godz. 17.15. Homilie wygłosi dyrektor pieszej pielgrzymki na Jasną Górę ks. Igor Wichrowski. Wraz z adwentowymi przewodnikami Maryją, Janem Chrzcicielem i innymi postaciami biblijnymi, które przez swoją postawę uczą nas uczestnictwa w życiu Kościoła, będziemy chcieli zastanowić się nad hasłem nowego roku duszpasterskiego.

13. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Bydgoskie noce uwielbienia w Domu Polskim. Początek w sobotę 9.12. godz. 20:00. Wydarzenie prowadzą grupy muzyczne z kilku wspólnot charyzmatycznych diecezji bydgoskiej.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się kolejny numer naszego miesięcznika parafialnego. Dla redakcji i osób, które chciałyby do niej dołączyć spotkanie odbędzie się w czwartek o 19:00 w sali przy ul. Kordeckiego 5.

15. Dziś ministranci rozprowadzają kalendarze na przyszły rok w cenie 20. złotych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na zajęcia i wyjazdy dla ministrantów.

16. Polecamy świeczki „Caritas”, których zakupem możemy wesprzeć „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Małe świece są w cenie 10 zł., a duże 20 zł. Opłatki można nabywać w tygodniu w biurze parafialnym, a w niedziele także w zakrystii.

17. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszej Parafii. Za tydzień składka remontowa. Dzisiaj w całej ojczyźnie Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do skarbon możemy składać ofiary na to dzieło.

18. W minionym tygodniu do wieczności z naszej Parafii odeszła: śp. Emilia Kokot. Dobry Jezu…

ks. Janusz Tomczak
Proboszcz Parafii
Bydgoszcz, AD 2023-12-01