I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2024

1. Bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwa:
– adoracje we wtorki od 19.00 do 20.00.
– Nabożeństwa ku czci Matki Bożej Niestającej Pomocy w środy o 18.00.
– różaniec o powołania w czwartki o 17.00.
– Drogi Krzyżowe w piątki dla dzieci i młodzieży o godzinie 17.00, a dla dorosłych o 7.30 oraz o 18.00. Prosimy wspólnoty działające w naszej Parafii o zgłaszanie chęci prowadzenia Dróg Krzyżowych o 18.00.
– Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi w niedziele. Od tego roku zmienia się ich godzina z racji tego, że nie ma Mszy Świętych o godz. 15.00. Gorzkie Żale sprawowane będą o 17.30, aby można było po nich pozostać na Mszy Świętej o 18.30. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Msze Święte i nabożeństwa od poniedziałku do czwartku w kaplicy, a od piątku w kościele.

3. Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej wraz z Księdzem Proboszczem, organizuje kurs ewangelizacyjny NOWE ŻYCIE. Kurs odbędzie się w naszej Parafii w dniach 23-25 lutego br. zapisy jeszcze dziś i jutro w zakrystii.

4. Zachęcamy do spowiedzi. W dni powszednie spowiadamy wyłącznie 15 minut przed każdą Mszą Świętą, a w niedziele i święta podczas Mszy Świętych.

5. Rekolekcje wielkopostne dla środowisk inteligenckich, twórczych i akademickich oraz parafialne w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa wygłosi o. Marcin Ciechanowski, paulin syn naszej Parafii, na wszystkich Mszach św. niedzielnych i w kolejnych dniach szczegóły na plakacie.

6. W ramach nowenny do uroczystości XX-lecia naszej diecezji, Ksiądz Biskup wytypował poszczególne kościoły, ustanawiając je kolejnymi stacjami wielkopostnego nawrócenia i zyskania szczególnych łask dla diecezjan. Szczegółowy plan kościołów stacyjnych wraz z przebiegiem celebracji zamieszczony jest na stronie internetowej diecezji.

7. Zapraszamy na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań w kaplicy Centrum Edukacyjno – Formacyjnym w Bydgoszczy, którą 20 lutego br. w godz. 19:30 – 21:00 poprowadzi Centrum Formacji Liturgicznej.

8. 27 lutego o godz. 16:00 do Centrum Edukacyjno-Formacyjnego (ul. Grodzka 18), Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” i „Papageno Team” zapraszają rodziców, nauczycieli, duszpasterzy, wychowawców na wykład otwarty pt. „Gdy życie traci sens”. Kryzys samobójczy w rodzinie, duszpasterstwie i procesie terapii. Spotkanie poprowadzi ks. Jarosław Magierski z Łodzi, który prowadzi Duszpasterstwo i Strefę Wsparcia „Papageno Team” –duszpasterstwo osób w kryzysie suicydalnym, po próbie samobójczej oraz doświadczonych samobójstwem bliskiej osoby (www.papagenoteam.com) oraz zaproszeni goście.

9. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszej Parafii. Dziś do skarbon zbieramy w całej diecezji na Ukrainę i Ziemię Świętą. W minioną niedzielę na hospicja diecezjalne zebraliśmy blisko trzy i pół tysiąca złotych. Serdecznie dziękujemy.

10. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

ks. Janusz Tomczak
Proboszcz Parafii
Bydgoszcz, AD 2024-02-17