I Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021

1. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu wezwaniem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. To wezwanie, którym Kościół zachęca nas do zerwania z grzechem i pójścia za Jezusem.

2. Przez okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 15.30 oraz Drogę Krzyżową w piątki o godzinie: 8.30, 16.30 – dzieci i młodzież, 18.30 (rozważania prowadzą grupy apostolskie). Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który możemy ofiarować za jednego ze swoich zmarłych.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
• w poniedziałek święto Katedry św. Piotra Apostoła;
• we wtorek św. Polikarpa, Biskupa i Męczennika;

4. We wtorek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 18.30.

5. Bardzo prosimy, aby skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania w tym szczególnym czasie wielkopostnym.

6. Za tydzień w II niedzielę Wielkiego Postu, do skarbon będzie można złożyć ofiary na Misyjne Dzieła Pomocy Ad Gentes.

7. Również za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać piękny Jubileusz – 25 lecie duszpasterskiej posługi Ks. Prałata Bronisława Kaczmarka jako proboszcza naszej wspólnoty parafii Świętej Trójcy w Bydgoszczy. Wraz z Księdzem Proboszczem będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie łaski i prosić o dalsze błogosławieństwo Boże na Eucharystii o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.

8. Na hospicja naszej diecezji w Środę Popielcową zebraliśmy i przekazaliśmy 4050,00 zł. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik katolicki w cenie 6 zł oraz Miesięcznik Kościelny wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon.

10. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Longina Januszewska
† Wiesław Trzcinka
† Dariusz Jasiński
† Urszula Kubera
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz