I Niedziela Wielkiego Postu 26.02.2023

Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu wezwaniem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. To wezwanie, którym Kościół zachęca nas do zerwania z grzechem i pójścia za Jezusem. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje szatana, który kusi Jezusa. Pokusom podlegamy również i my, dlatego potrzeba nam oczyszczenia w sakramencie pokuty i pojednania.

1. Przez okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 15.30 oraz Drogę Krzyżową w piątki o godzinie: 8.30, 17.00 – dzieci i młodzież, 18.30 (rozważania prowadzą grupy apostolskie). Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który możemy ofiarować za siebie lub jednego ze swoich zmarłych.

2. Msze święte od poniedziałku do czwartku odprawiamy w kaplicy Krzyża świętego. Także w sobotę rano (7.00 i 8.00 w kaplicy). W piątek ze względu na Drogi Krzyżowe wszystkie Msze święte w kościele.

3. W przyszłą niedzielę 5 marca zbiórka do skarbon ofiar na Misyjne Dzieło Pomocy Ad gentes.

4. We wtorek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 18.30.

5. Zapraszamy w Wielkim Poście na adorację Krzyża z liturgią słowa, w każdy czwartek od 18.30 w kaplicy Świętego Krzyża. Modlitwę ubogaci schola liturgiczna naszej parafii.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadać będziemy:
• w czwartek od 17.30 do 18.30
• w piątek od 16.30 do 18.30. Msza święta o godzinie 16.30 z udziałem dzieci i młodzieży.
• w I sobotę odwiedzimy chorych zgłoszonych w kancelarii parafialnej.

7. Spotkanie rodziców młodzieży klas I ponadpodstawowych przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 27 lutego po Mszy świętej o godz. 18.00.

8. Schola liturgiczna kończy dziś warsztaty muzyczne w naszej parafii. Z tej okazji zapraszamy wszystkich na koncert pieśni pasyjnych dziś po Mszy świętej o godz. 12.00. Zapraszamy również chętnych do wstąpienia w szeregi scholii, aby śpiewem chwalić Pana Boga. Szczegóły u ks. Piotra.

9. Wspólnoty neokatechumenalne w okresie Wielkiego Postu od zapraszają wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy liturgią godzin. Początek modlitw od 27 lutego przez cały Wielki Post od poniedziałku do piątku o godz. 5.45 w kaplicy Św. Krzyża.

10. Od przyszłej niedzieli 5 marca po naszym dekanacie będą peregrynować relikwie bł. Carlo Acutisa w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. W naszej parafii będą gościć całą następną niedzielę oraz poniedziałek. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

11. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej Nr 47 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy zapraszają na „Dni otwarte szkoły”, które odbędą się 16 marca 2023 r. w godzinach 17.00 – 19.00. Jednocześnie informujemy, że od 23 lutego rozpoczyna się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych dla dzieci w wieku 3-6 lat, oraz przyszłych uczniów klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Bydgoszcz na rok szkolny 2023/2024. Rejestracja kandydatów odbywa się za pośrednictwem systemu elektronicznego. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonymi na stronie [email protected] informacjami i czynnego udziału w rekrutacji.

12. Zespół szkól Katolickich w Bydgoszczy przy ul. Nowodworskiej 17 zaprasza kandydatów do klasy zerowej, pierwszej i czwartej – wraz z rodzicami na Drzwi otwarte w dwóch terminach 11 i 18 marca w godzinach 10.00 – 13.00. Szczegóły na plakacie.

13. Rekolekcje wielkopostne dla środowisk akademickich, inteligenckich i twórczych, które poprowadzi ks. bp Andrzej Przybylski odbędą się w dniach 6-8 marca w parafii NSPJ na Placu Piastowskich. Szczegóły na plakacie w gablocie.

14. Zapraszamy na Międzynarodowe Sympozjum Naukowo Edukacyjne pod hasłem: „Smartfon wyzwanie naszych czasów” odbędzie się w dniach 3-4 marca w auli Politechniki Bydgoskiej przy ul. Kaliskiego 7 w Bydgoszczy. Szczegółowy program na plakacie w gablocie.

15. IV Warsztaty Muzyki Liturgicznej odbędą się w dniach 24-26 marca w Sanktuarium Zawierzenia w Bydgoszczy – Piaski. Szczegóły na plakacie.

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik katolicki w cenie 9 zł oraz Miesięcznik Kościelny wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon.

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz