I Niedziela Wielkiego Postu 6.03.2022

Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu wezwaniem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. To wezwanie, którym Kościół zachęca nas do zerwania z grzechem i pójścia za Jezusem. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje szatana, który kusi Jezusa. Pokusom podlegamy również i my, dlatego potrzeba nam oczyszczenia w sakramencie pokuty i pojednania.

1. Przez okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 15.30 oraz Drogę Krzyżową w piątki o godzinie: 8.30, 17.00 – dzieci i młodzież, (w najbliższy piątek rozważania poprowadzą uczniowie SP nr 10), 18.30 (rozważania prowadzą grupy apostolskie). Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który możemy ofiarować za jednego ze swoich zmarłych.

2. Wielu naszych parafian wsparło w minioną środę ofiarami dzieło pomocy Ukrainie. Dzisiaj również możemy jeszcze składać do skarbon ofiary na to dzieło. Pamiętajmy również w modlitwie o narodzie Ukraińskim i prośmy o pokój, w tym kraju i na całym świecie.

3. W tym tygodniu we wtorek przypada Dzień Kobiet, polećmy w modlitwie bliskie nam niewiasty.

4. We wtorek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 18.30.

5. Chętnych – zarówno młodzież jak i dorosłych zapraszamy do chwalenia Pana Boga śpiewem w chórze liturgicznym, który będzie uświetniać uroczystości w naszej świątyni. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek po drodze krzyżowej w kościele około godziny 19.00. Serdecznie zapraszamy!

6. Zapraszamy dzieci na pierwsze spotkanie Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w naszej parafii. W ramach jego działania będziemy poznawali inne kontynenty, misjonarzy i waszych rówieśników z dalekich krajów. Spotkanie odbędzie się w sobotę 12 marca o 13:00.

7. Nasza parafia organizuje zbiórkę materiałów opatrunkowych dla Ukrainy. Zbierać będziemy bandaże, plastry, gazy, apteczki i leki przeciwbólowe bez recepty. Dary będzie można składać do skrzyni przy kaplicy Matki Bożej do przyszłego poniedziałku.

8. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy kolejną rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.

9. Zespół szkól Katolickich w Bydgoszczy przy ul. Nowodworskiej 17 zaprasza kandydatów do klasy zerowej, pierwszej i czwartej – wraz z rodzicami na Drzwi otwarte w dwóch terminach 19 i 26 marca w godzinach 10.00 – 13.00.

10. Parafia pw. Św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy informuje o możliwości zapisu dzieci do żłobka i przedszkola. Bliższe informacje na plakatach i ulotkach.

11. Zapraszamy na konferencję Współczesne zagrożenia kulturowe w sobotę 12 marca w godzinach 9.45 – 16.15 w Kujawsko – Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Szczegółowy program na plakacie w gablocie.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik katolicki w cenie 7 zł oraz nowy numer Miesięcznika Kościelnego wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon.

13. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Kazimiera Jabłońska
† Barbara Bogiel
† Jadwiga Siegiert
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz