II Niedziela Adwentu 4.12.2022

Trwamy w okresie adwentu. Chrześcijanie bardziej pochylają się nad słowem Boga i w jego kontekście dokonują analizy swego życia. Zróbmy wszystko, abyśmy przez udział we Mszy św., przyjęcie słowa Bożego i sakrament pokuty, mogli z czystym sercem dzielić się opłatkiem w wigilijny wieczór, a w naszych sercach i rodzinach panował pokój i Boża miłość.

1. Harmonogram funkcjonowania Biura Parafialnego w sprawach duszpasterskich wywieszony jest w gablocie.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• we wtorek– św. Mikołaja, biskupa;
• w środę – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
• w czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Treścią wiary jest, że Bóg wybrał od wieków Maryję na Matkę swojego Syna, zachował ją od wszelkiej zmazy grzechu i obdarzył pełnią łaski. Maryja jest więc godnym przybytkiem Wcielonego Słowa.

3. Dzisiaj w całej ojczyźnie Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do skarbon możemy składać ofiary na to dzieło.

4. Serdecznie zapraszamy na Msze Święte roratnie szczególnie dzieci z lampionami oraz serduszkami z wypisanymi na nich dobrymi uczynkami. Roraty dla dzieci odprawiamy w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 18.00. Natomiast dorosłych zapraszamy na tematyczne roraty w soboty o godz. 7.00. Tegoroczny temat „Maryja w tajemnicy Kościoła”. Sobotnie roraty ubogaci nasza schola liturgiczna. Prosimy o przynoszenie świec. Szczegóły na plakacie serdecznie zapraszamy.

5. Serdecznie zapraszamy w Adwencie do kaplicy Świętego Krzyża od poniedziałku do piątku od 18.30 do 19.30 na adorację Najświętszego Sakramentu. W najbliższy wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 20.00 do 21.00 połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Apelem Jasnogórskim oraz indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Szczegóły na plakacie.

6. W czwartek wraz ze SWP zapraszamy na nowennę w intencji powołań o godz. 17.30.

7. Zechciejmy przez zakup świeczki „Caritas” wesprzeć „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Świece (10zł. mała i 18 zł. duża) oraz opłatki można nabywać w tygodniu w biurze parafialnym. Biuro czynne od poniedziałku do piątku od 10-12 oraz dodatkowo w środę od 16-17.

8. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na katechezy, które odbywają się w naszej parafii w poniedziałki i czwartki zaraz po adoracji o godz. 19.30 w kaplicy Świętego Krzyża (wejście jak do biura parafialnego).

9. Pragniemy poinformować wszystkich naszych parafian o formie tegorocznej wizyty duszpasterskiej, którą rozpoczniemy po Nowym Roku. W przyszłą niedzielę przedstawimy plan ulic, na które udamy się w wyznaczone dni. Nie pójdziemy tradycyjnie od domu do domu lecz na zaproszenia, które będziecie mogli składać do Świąt Bożego Narodzenia w kościele na dzień, kiedy będzie odbywała się wizyta na Waszej ulicy.

10. Radio Maryja 8 grudnia obchodzi 31 rocznicę powstania. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona w kościele św. Łukasza w Bydgoszczy – Fordonie o godz. 18.00. szczegóły na plakacie.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 8 zł. oraz grudniowy numer Miesięcznika Kościelnego wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

12. W minionym tygodniu odszedł do Pana:
† Andrzej Helak
…wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz