II Niedziela Adwentu 5.12.2021

Trwamy w okresie adwentu. Chrześcijanie bardziej pochylają się nad słowem Boga i w jego kontekście dokonują analizy swego życia. Zróbmy wszystko, abyśmy przez udział we Mszy św., przyjęcie słowa Bożego i sakrament pokuty, mogli z czystym sercem dzielić się opłatkiem w wigilijny wieczór, a w naszych sercach i rodzinach panował pokój i Boża miłość.

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• w poniedziałek – św. Mikołaja, biskupa;
• we wtorek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
• w środę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Treścią wiary jest, że Bóg wybrał od wieków Maryję na Matkę swojego Syna, zachował ją od wszelkiej zmazy grzechu i obdarzył pełnią łaski. Maryja jest więc godnym przybytkiem Wcielonego Słowa. W tym dniu również kończymy Rok świętego Józefa. Msze św. w naszym kościele o 7.00, 8.00 i 18.00.

2. Dzisiaj w całej ojczyźnie Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do skarbon możemy składać ofiary na to dzieło.

3. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy w związku z wzrastającą liczba zakażeń przypomina o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowaniu odległości 1,5 m w obiektach kultu religijnego.

4. Serdecznie zapraszamy na Msze Święte roratnie szczególnie dzieci z lampionami oraz serduszkami z wypisanymi na nich dobrymi uczynkami. Roraty dla dzieci odprawiamy w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 18.00. Natomiast dla dorosłych roraty we wtorki i soboty o godz. 7.00. Sobotnie roraty są oparte o tematy zaczerpnięte z adhortacji papieża Pawła VI „Marialis cultus” – szczegóły na plakacie w gablocie. Serdecznie zapraszamy.

5. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Apel Jasnogórski oraz indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem od godziny 20.00 do 21.00. Zapraszamy do szczególnej modlitwy za naszą parafię, diecezję i cały Kościół Powszechny podczas trwania synodu.

6. Zechciejmy przez zakup świeczki „Caritas” wesprzeć „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Świece (8zł. mała i 15 zł. duża) oraz opłatki można nabywać w tygodniu w biurze parafialnym. Biuro czynne od poniedziałku do piątku od 10-12 oraz dodatkowo w środę od 16-17.

7. Serdecznie dziękujemy Wam Drodzy parafianie za piątkowe spotkanie synodalne. Za Wasze zaangażowanie i cenne słowa, które połączone z darem wzajemnej modlitwy za parafię i siebie nawzajem, oby wydały dobre owoce dla Kościoła i naszych rodzin. Kolejne spotkanie synodalne 18 grudnia br. o godz. 10.00 w kaplicy Krzyża świętego. Zapraszamy do włączenia się jak największej liczby parafian i do modlitwy za Kościół.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł. oraz nowy numer Miesięcznika Kościelnego wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

9. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Barbara Braun
† Kazimierz Żurawski
† Łucja Adamczyk
† Maria Kozimur
† Maria Majchrzak
…wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz