II Niedziela Adwentu 6.12.2020

1. Trwamy w okresie adwentu. Chrześcijanie bardziej pochylają się nad słowem Boga i w jego kontekście dokonują analizy swego życia. Zróbmy wszystko, abyśmy przez udział we Mszy św., przyjęcie słowa Bożego i sakrament pokuty, mogli z czystym sercem dzielić się opłatkiem w wigilijny wieczór, a w naszych sercach i rodzinach panował pokój i Boża miłość.
Zapraszamy na roraty w poniedziałki o godzinie 7.00 a w środy i piątki na godzinę 18.00.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• w poniedziałek św. Ambrożego Bp. i DK
• we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Treścią wiary jest, że Bóg wybrał od wieków Maryję na Matkę swojego Syna, zachował ją od wszelkiej zmazy grzechu i obdarzył pełnią łaski. Maryja jest więc godnym przybytkiem Wcielonego Słowa. W tym dniu możemy przystąpić do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego osobiście podjąć zobowiązanie przed wizerunkiem Chrystusa lub Matki Bożej w naszych domach (osoby starsze, na kwarantannie) lub o godz. 18.00 na Eucharystii w naszym kościele.

3. We wtorek od 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Będziemy szczególnie modlić się za mieszkańców ul. Naruszewicza. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

4. Zechciejmy przez zakup świeczki „Caritas” wesprzeć „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Świece (6zł. mała i 15 zł. duża) oraz opłatki można nabywać w tygodniu w biurze parafialnym. Biuro czynne od poniedziałku do piątku od 10-12 oraz dodatkowo w środę od 16-17

5. Dzisiaj w całej ojczyźnie Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do skarbon możemy składać ofiary na to dzieło.

6. W czwartek o godz. 17.00 SWP zaprasza na nowennę w intencji powołań oraz o godz. 18.00 na Mszy świętą. Serdecznie zapraszamy kolejne osoby do wstąpienia w szeregi SWP oraz do wspólnej modlitwy o nowe powołania.

7. Wszystkich czcicieli Matki Bożej, okresie adwentu, zapraszamy na „Maryjne soboty” – Msza święta o godzinie 8.00 w czasie której będziemy rozważać tajemnice z życia Matki Bożej przygotowujące nas do tajemnicy Narodzenia.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik katolicki w cenie 6 zł oraz nasz Miesięcznik Kościelny wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon.

9. W minionym tygodniu odeszła do Pana:
† Krystyna Meller
…wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz