II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 3.01.2021

Dzisiejsza ewangelia przedstawia nam wydarzenie Narodzenia Pańskiego w nieco inny sposób. Słuchaliśmy Ewangelii według św. Jana, a w niej autor nie poprzestaje tylko na opisie przyjścia na świat Jezusa Chrystusa, ale ukazuje również, jaką rolę ma do spełnienia w dziejach ludzkiego zbawienia.

1. W środę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji świętem Trzech Króli. W tym dniu modlimy się w intencji misji. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Fundusz Misyjny. Tego dnia w kościele poświecimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C+M+B, dodając cyfry Roku Pańskiego. Tłumaczymy to również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat.
Przy wyjściu z Kościoła młodzież naszej parafii rozprowadza kredę i kadzidło. Msze św. tego dnia według porządku niedzielnego.

2. W tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy za dar Eucharystii i modlimy się o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

3. Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną niemożliwa jest Wizyta Duszpasterska czyli Kolęda w tradycyjnej formie. Dlatego zapraszamy Was Drodzy Parafianie na wspólną modlitwę (Będzie to dodatkowa Msza święta o godz. 18.00 sprawowana w intencji mieszkańców danej ulicy oraz błogosławieństwo kolędowe) Zapraszamy do naszej parafialnej świątyni p.w. Św. Trójcy według następującego harmonogramu:
• 7 I 18.00 – ul. Na Wzgórzu, ul. W. Pola, ul. Chłopickiego, ul. Czarnieckiego, ul. Ułańska
• 8 I 18.00 – ul. Nakielska, ul. Dolina, ul. Różana, ul. Miedza
• 9 I 18.00 – ul. Szubińska, ul. Lubelska, ul. Seminaryjna, ul. Poznańska, ul. Krótka, ul. Grudziądzka
• 11 I 18.00 – ul. Grunwaldzka, ul. Śląska, ul. Siemiradzkiego, ul. Długosza
• 12 I 18.00 – ul. Jackowskiego, ul. Kr. Jadwigi, ul. Garbary, ul. Naruszewicza
• 13 I 18.00 – ul. Łokietka, ul. ul. Focha, ul. Czartoryskiego
• 14 I 18.00 – ul. Św. Trójcy, ul. Chwytowo,
• 15 I 18.00 – ul. Kordeckiego, ul. Kącik i Grottgera
Podczas tych Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary kolędowej, którą przeznaczamy na cele inwestycyjne naszej parafii, za które już teraz serdecznie dziękujemy. Po Mszy św., każda rodzina otrzyma wodę święconą oraz tekst modlitwy do samodzielnego pobłogosławienia domostwa.

4. Jak już informowaliśmy w miesiącu styczniu Msze św. popołudniowe odprawiamy o godz. 15.30. W tym tygodniu we wtorek nie będzie Mszy św. o 15.30 ponieważ będzie o godz. 18.00 Eucharystia z Uroczystości Objawienia Pańskiego. Natomiast w czwartek i piątek oraz przyszły cały tydzień będą dodatkowe Msze św. (kolędowe) o godz. 18.00 w intencji mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł. oraz Miesięcznik Kościelny wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

6. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Wanda Jurecka
† Eugienia Ciesielska
† Aniela Czabańska – Kielak
† Sławomir Sass
† Ambroży Dura
wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz