II Niedziela Wielkiego Postu 13.03.2022

Przemienienie na górze Tabor jest dobrym momentem, aby zadać sobie pytanie: czy ja przemieniam swoje życie? Przemienienie takie w moim życiu może nastąpić przez sakrament pokuty i pojednania, o ile się dobrze do niego przygotuję i gorliwie spełnię zadośćuczynienie za popełnione grzechy.

1. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.
Z tej okazji w przyszłą niedzielę będziemy mogli tę solidarność wyrazić ofiarami składanymi do skarbon na wsparcie 1800 polskich misjonarzy i misjonarek głoszących orędzie Ewangelii
w 99 krajach misyjnych.

2. Dzisiaj przypada również 9 rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową, otoczmy wdzięczną modlitwą Jego posługę dla Kościoła Chrystusowego.

3. W sobotę 19 marca uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Z tej okazji zapraszamy wszystkich, a w szczególności Ojców rodzin, do wspólnej modlitwy w czasie wieczornej Mszy Świętej.

4. W zeszłym tygodniu na rzecz pomocy Ukrainie, zebraliśmy 10 400,00 złotych. Serdecznie dziękujemy za złożone na ten cel ofiary. Pamiętajmy wciąż w modlitwie o narodzie Ukraińskim i prośmy o pokój, w tym kraju i na całym świecie.

5. Nasza parafia organizuje zbiórkę materiałów opatrunkowych dla Ukrainy. Zbieramy bandaże, plastry, gazy, apteczki i leki przeciwbólowe bez recepty. Dary można składać do skrzyni przy kaplicy Matki Bożej jeszcze dziś i jutro.

6. We wtorek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 18.30.

7. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 8:30, 17:00 (dzieci i młodzież), 18:30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę około 15:30.

8. Spowiedź Dzieci Pierwszokomunijnych odbędzie się w sobotę 26 marca o godzinie 9:00
w kościele.

9. Parafia św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity w Bydgoszczy – Fordonie od 18 do 22 marca gościć będzie Figurę Św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Górze Gargano. Mszy Świętej z powitaniem figury, będzie przewodniczył biskup ordynariusz Krzysztof Włodarczyk, w piątek o godzinie 17:30. Dokładny program na plakacie w gablocie.

10. Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk, na okres Wielkiego Postu ustanowił w naszym mieście kościoły stacyjne. Nasz kościół jako wielkopostna stacja wyznaczony został na niedzielę 20 marca. Ważną częścią liturgii stacyjnej jest cześć oddawana męczennikom. Naszej modlitwie towarzyszyć będą relikwie bł. biskupa Michała Kozala. W ramach każdej stacji w wyznaczonym kościele sprawowane są Msze św., nabożeństwa, adoracja Najświętszego Sakramentu, a wiernych zachęca się, aby skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania. Program tego dnia w naszym kościele znajduje się w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii. Tam również umieszczony jest wykaz pozostałych kościołów stacyjnych diecezji.

11. Serdecznie zapraszamy młodzież do uczestnictwa w drodze krzyżowej, która przejdzie ulicami naszego dekanatu z kościoła Trójcy Świętej do parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w piątej 18 marca o godzinie 19:00. Całość zwieńczy wieczór uwielbienia oraz możliwość spowiedzi

12. Próba chóru parafialnego we wtorek o godzinie 19:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą śpiewem chwalić Pana Boga.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 7 zł
i nowy numer Miesięcznika Kościelnego wyłożone są przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

14. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Mieczysław Kubiak
† Bogusława Milanowska

…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz