II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024

1. Msze Święte i nabożeństwa od poniedziałku do czwartku w kaplicy, a od piątku w kościele.

2. Bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwa:
– adoracje we wtorki od 19.00 do 20.00.
– nabożeństwa ku czci Matki Bożej Niestającej Pomocy w środy o 18.00.
– różaniec o powołania w czwartki o 17.00.
– Drogi Krzyżowe w piątki dla dzieci i młodzieży o godzinie 17.00, a dla dorosłych o 7.30 oraz o 18.00. Prosimy wspólnoty działające w naszej Parafii o zgłaszanie chęci prowadzenia Dróg Krzyżowych o 18.00.
– Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi w niedziele o 17.30, aby można było po nich pozostać na Mszy Świętej wieczornej o 18.30. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od 16.30 do 18.30.

4. Do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.00.

5. Matka Boża podczas objawień w Fatimie bardzo prosiła o modlitwę zadośćuczynienie za nasze grzechy i całego świata. W zatroskaniu o nasze losy i naszych Bliskich oraz Rodaków podejmijmy wezwanie Matki Bożej. Zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzającą w najbliższą sobotę, zgodnie z tym o co prosiła Matka Boża, o godz. 12.00. Poprzedzi ją Różaniec o godz. 11.30, a zakończy nabożeństwo wynagradzające. Apelujemy do naszych Parafian o liczny udział. Spotkanie Żywego Różańca ze zmianą tajemnic w sobotę po nabożeństwie wynagradzającym.

6. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną, ich bliskich i wolontariuszy Wspólnota wiara i Światło zaprasza w przyszłą niedzielę na godzinę 15.00 do Kaplicy Świętego Krzyża.

7. Maturzystów zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji dobrych owoców matury i wyboru dalszej drogi na Jasnej Górze w dniu 8 marca. Wyjazd w piątek o godz. 9.00. Zapisy przez stronę internetową: www.mlodziez.bydgoszcz.pl

8. Spotkania młodzieży w wieku studenckim odbywają się w poniedziałki o godz. 19.30 w salce przy szlabanie.

9. Bierzmowanych z klas 8. zapraszamy na spotkanie w piątek o 18.00, które rozpocznie się Drogą Krzyżową w kościele, a po niej spotkanie w salce przy szlabanie.

10. Spowiadamy w dni powszednie 15 minut przed każdą Mszą Świętą, a w niedziele i święta podczas Mszy Świętych.

11. Rodziców, nauczycieli, duszpasterzy i wychowawców zapraszają Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” i „Papageno Team” 27 lutego o godz. 16:00 do Centrum Edukacyjno-Formacyjnego (ul. Grodzka 18) na wykład otwarty pt. Gdy życie traci sens. Kryzys samobójczy w rodzinie, duszpasterstwie i procesie terapii. Spotkanie poprowadzi ks. Jarosław Magierski z Łodzi z Duszpasterstwa i Strefy Wsparcia „Papageno Team” dla osób w kryzysie suicydalnym, po próbie samobójczej oraz doświadczonych samobójstwem bliskiej osoby (www.papagenoteam.com) oraz zaproszeni goście.

12. O. Maciej Sierzputowski CSSp wraz ze wspólnotą Parafii pw. Ducha Świętego w Bydgoszczy, zaprasza na rekolekcje ewangelizacyjne pt. “Jezus i trudności”, które w dniach 3-5 marca poprowadzi o. Paweł Kowalski SJ i zespół Mocni w Duchu. Szczegóły na plakacie.

13. Rekolekcje wielkopostne dla rodziców i nauczycieli odbywać się będą w Zespole Szkół Katolickich Pomniku Jana Pawła II w dniach 6-8 marca, w godz. 18.00-21.00, pt. „Gdybym mówił językami ludzi i aniołów… – o języku miłości”. Rekolekcje poprowadzą Hanna i Krzysztof Gęsińscy z „Domowego Kościoła”. Wykład z warsztatem oraz nabożeństwo powiązane z tematyką rekolekcji Porozumienie Bez Przemocy będą częścią przeżywanych rekolekcji.

14. Duszpasterstwo powołań DB zaprasza młodych powyżej 16. roku życia na warsztaty pt. „Co będzie z moim życiem? Jak odkryć i rozeznać powołanie, do którego zaprasza cię Bóg” w dniach od 9 do 10 marca w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Nowodworskiej 17. Warsztaty poprowadzą misjonarze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia wraz z ks. Tymoteuszem Białkowskim i s. Małgorzatą Kusińską CSDP. Są one skierowane do młodych osób, które szukają swojej drogi, stają przed ważnymi decyzjami lub chcą odkryć swoje powołanie. Rozpoczynamy w sobotę 9 marca o godz. 10:00, a zakończenie w niedzielę o godz. 14:00. Koszt: 50 zł. Zapisy pod adresem mailowym: [email protected]. Szczegóły na plakacie oraz na stronie facebook Duszpasterstwa Powołań Diecezji Bydgoskiej.

15. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszej Parafii.

16. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

17. Dziś przypadają 63. urodziny Biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Otaczamy modlitwą Pasterza naszej diecezji. Pod Twoją obronę…

18. W minionym tygodniu do wieczności deszła z naszej Parafii śp. Irena Sarzyk. Dobry Jezu….

ks. Janusz Tomczak
Proboszcz Parafii
Bydgoszcz, AD 2024-02-24