II Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021

1. Dziś na Mszy św. o godzinie 12.00 Ks. Proboszcz podziękuje Panu Bogu i parafii Św. Trójcy za 25 lat posługi w naszej wspólnocie. Włączmy się w tę modlitwę dziękczynną, życząc Naszemu Drogiemu Jubilatowi wielu łask Bożych i zapewniając o naszej modlitwie i życzliwości.

2. Trwa czas Wielkiego Postu – czas nawrócenia. Kartki do spowiedzi wyłożone przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 15.30 oraz Drogę Krzyżową w piątki o godzinie: 8.30, 16.30 – dzieci i młodzież, 18.30 (rozważania prowadzą grupy apostolskie).

3. Jednym z uczynków postnych jest modlitwa; zechciejmy tak zorganizować swoje zajęcia, aby w tym okresie znaleźć czas na bardziej rozbudowaną i żarliwą modlitwę.

4. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Apel Jasnogórski oraz indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem od godziny 20.00 do 21.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza środa miesiąca poświęcona w naszej parafii czci św. Józefa Oblubieńca NMP. Podczas wszystkich Mszy świętych przyzywamy wstawiennictwa św. Józefa, a po wieczornej Eucharystii nabożeństwo zawierzające jego opiece nasze rodziny i Kościół święty.

6. Również w tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiadać będziemy:
• w czwartek od 17.30 do 18.30
• w piątek od 16.00 do 18.30. Msza święta o godzinie 16.30 z udziałem dzieci i młodzieży.
• w I sobotę ze względu na epidemię będzie możliwe odwiedzenie chorych tylko
po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznie lub w biurze parafialnym wizyty kapłana z sakramentami.

7. Dziś Ogólnopolska zbiórka pieniędzy do puszek na rzecz Misyjnego Dzieła Pomocy Ad Gentes.

8. Rekolekcje wielkopostne dla środowisk inteligenckich i twórczych odbędą się w dniach 7-10 marca w parafii NSPJ na Placu Piastowskich. Szczegóły na plakacie w gablocie.

9. Rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu tj. 21 marca, a będzie je prowadził ks. Jacek Rosa z Siedlec.

10. Ukazał się nowy numer naszego Miesięcznika Kościelnego oraz Przewodnik katolicki z modlitewnikiem na miesiąc marzec w cenie 6 zł wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon.

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz