II Niedziela Wielkiego Postu 5.03.2023

1. Dziś Ogólnopolska zbiórka pieniędzy do puszek na rzecz Misyjnego Dzieła Pomocy Ad Gentes.

2. Trwa czas Wielkiego Postu – czas nawrócenia. Kartki do spowiedzi wyłożone przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 15.30 oraz Drogę Krzyżową w piątki o godzinie: 8.30, 17.00 – dzieci i młodzież, 18.30 (w najbliższy piątek rozważania prowadzi wspólnota Domowego Kościoła).

3. Msze święte od poniedziałku do czwartku odprawiamy w kaplicy Krzyża Świętego. Także w sobotę rano (7.00 i 8.00 w kaplicy). W piątek ze względu na Drogi Krzyżowe wszystkie Msze święte w kościele.

4. Jednym z uczynków postnych jest modlitwa; zechciejmy tak zorganizować swoje zajęcia, aby w tym okresie znaleźć czas na bardziej rozbudowaną i żarliwą modlitwę.

5. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Apel Jasnogórski oraz indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem od godziny 20.00 do 21.00 w kaplicy Krzyża Świętego.

6. Zapraszamy w Wielkim Poście na adorację Krzyża z liturgią słowa, w każdy czwartek od 18.30 w kaplicy Krzyża Świętego. Modlitwę ubogaci schola liturgiczna naszej parafii. W najbliższy czwartek podczas adoracji modlitwa w intencji powołań, którą poprowadzi SWP. Serdecznie zapraszamy.

7. Dzisiaj zaczynamy w naszym dekanacie peregrynacje relikwii bł. Carlo Acutisa. Zapraszamy z tej okazji na Mszę oraz czuwanie w poniedziałek na godzinę 18.00.

8. Spotkanie obowiązkowe dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania klas 7, 8 i 1 ponadpodstawowych w poniedziałek – Msza w kaplicy Krzyża o 18.00 oraz spotkanie po Mszy Świętej.

9. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę 12 marca po Mszy Świętej o godz. 10.30.

10. Wszystkich chętnych, którzy chcą śpiewać dla Pana Boga w naszym chórze parafialnym zapraszamy w piątek na godzinę 19.00 do Kaplicy Krzyża.

11. Rekolekcje dla dorosłych i młodzieży szkół ponadpodstawowych rozpoczniemy od piątej niedzieli Wielkiego Postu czyli w sobotę 25 marca Mszą św. o godz. 18.00. Głosić je będzie ks. Andrzej Gieroń CM – misjonarz św. Wincentego a Paulo. Natomiast rekolekcje Wielkopostne dla dzieci szkół podstawowych w naszej parafii prowadzą Siostry Felicjanki po czwartej niedzieli Wielkiego Postu 20-22 marca.

12. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową ze Starego Fordonu (par. św. Mikołaja) do Opławca (par. Przemienienia Pańskiego). Rozpoczęcie 31 marca 2023 r. o godz. 21:00 w kościele pw. Św. Mikołaja w Starym Fordonie pod przewodnictwem Bpa. Krzysztofa Włodarczyka. Przygotowane zostały dwie trasy do wyboru: 41 i 27 km. Zapisy i szczegóły na stronie www.edk.org.pl oraz na Fb Ekstremalna Droga Krzyżowa Fordon-Opławiec.

13. Zapraszamy na XXII Misterium Męki Pańskiej pod hasłem „W imię Pana” w Niedzielę Palmową 2 kwietnia 2023 r. na terenie fordońskiej Doliny Śmierci o godz. 16.00 i 20.00.

14. Ukazał się nowy numer naszego Miesięcznika Kościelnego oraz Przewodnik katolicki w cenie 10 zł wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon.

15. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Maria Baszyńska
† Kazimiera Puławska
† Maria Kicza
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz