II Niedziela zwykła 15.01.2022

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy gościć w naszym kościele zespół „Ziemia Bydgoska”, który po Eucharystii krótki koncert kolęd. Serdeczni zapraszamy.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• we wtorek – św. Antoniego, opata;
• w czwartek – św. Józefa Pelczara, biskupa;
• w sobotę – św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę;

3. Od 18 stycznia rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Trwać będzie do 25 stycznia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy o zjednoczenie chrześcijaństwa i udziału w nabożeństwach ekumenicznych. W tym tygodniu również we wtorek obchodzić będziemy Dzień Judaizmu, w sobotę – Dzień Babci, a w niedzielę – Dzień Dziadka.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 odprawimy Mszę św. w intencji Ojczyzny i naszego Miasta z okazji 103 rocznicy powrotu do Macierzy. Po Eucharystii udamy się pod pomnik wdzięczności ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, aby tam podziękować za dar wolności, złożymy wieńce i nasze modlitwy. Serdecznie zapraszamy do wspólnego dziękczynienia.

5. W miesiącu styczniu Msze św. popołudniowe odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 15.30. Biuro parafialne w środę popołudniu nieczynne ze względu na kolędę.

6. Trwa wizyta duszpasterska kapłani udają się do tych domów, które wyraziły takie pragnienie składając w kościele zaproszenie. Bardzo dziękujemy za miłe przyjmowanie nas w waszych domach i za ofiary składane na potrzeby parafii. Plan kolędy na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:

16 I – Poniedziałek – od godziny 16.00
– Nakielska,
17 I – Wtorek – od godziny 16.00
– W. Pola, Czarneckiego, Chłopickiego, Wrocławska,
18 I – Środa – od godziny 16.00
– Miedza,
19 I – Czwartek – od godziny 16.00
– Szubińska, Seminaryjna, Grudziądzka, Kruszwicka,
20 I – Piątek – od godziny 16.00
– Dolina, Różana,
21 I – Sobota – od godziny 14.00
– Kordeckiego, Chwytowo,
23 I – Poniedziałek – od godziny 16.00
– Ułańska,
24 I – Wtorek – od godziny 16.00
– Poznańska, Plac Poznański, Krótka,
25 I – Środa – od godziny 16.00
– kolęda dodatkowa dla tych którzy nie mogli przyjąć w wyznaczonym czasie.
Zgłoszenia w zakrystii i biurze parafialnym.
O godzinie 18.00 Msza święta w kościele w intencji wszystkich rodzin naszej parafii (błogosławieństwo kolędowe dla tych, którzy nie mogli przyjąć kapłana w domu).

7. Bardzo prosimy osoby, które w ostatnim czasie zamieszkały na terenie naszej parafii o zdeklarowanie swojej przynależność do wspólnoty katolickiej. Ma to związek z wydawaniem dokumentów, udzielaniem sakramentów św., które powinny być udzielane w parafii zamieszkania. Możemy to uczynić podczas wizyty duszpasterskiej lub w biurze parafialnym.

8. Przedszkole „Dzieciątka Jezus” przy ul. Ornej 6 w Bydgoszczy – Miedzyń zaprasza rodziców do zapoznania się z ofertą edukacyjną i zapisami dzieci. Szczegóły na plakatach i na ulotkach wyłożonych na stolikach.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 9 zł. i Miesięcznik Kościelny wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

10. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Beata Danilczuk
† Stanisław Andrzejewski
† Janina Makowska
† Wenancjusz Chojnacki
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz