II Niedziela zwykła 16.01.2022

Ewangelia dzisiejszej niedzieli ukazuje nam objawienie się Jezusa Chrystusa uczniom na weselu w Kanie Galilejskiej, a jednocześnie wskazuje na Najświętszą Maryję Pannę jako Orędowniczkę i Opiekunkę w trudach ludzkiego życia.

1. Zakończyliśmy spotkania kolędowe w kościele. Dziękujemy Wszystkim Parafianom, którzy przyjęli zaproszenie i spotkali się z nami na wspólnej modlitwie w kościele oraz dziękujemy za zaproszenie do mieszkań i swoich domów. Wielkie Bóg zapłać za ofiary składane na funkcjonowanie Parafii, gdy ilość praktykujących znacznie zmalała, dziękujemy też tym Drogim Parafianom, którzy przesłali ofiary do banku na rzecz parafii. Niech nasza modlitwa i wspólna odpowiedzialność w tych trudnych ekonomicznie czasach będzie dla wszystkich znakiem wspólnoty odpowiedzialnej. Niech naszym domom i ich mieszkańcom błogosławi Dobry Bóg.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 15.00 będziemy gościć w naszym kościele zespół Quadrans, który po Eucharystii wykona krótki koncert kolęd. Serdeczni zapraszamy.

3. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• w poniedziałek – św. Antoniego, opata;
• w środę – św. Józefa Pelczara, biskupa;
• w piątek – św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę;

4. Od 18 stycznia rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Trwać będzie do 25 stycznia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy o zjednoczenie chrześcijaństwa i udziału w nabożeństwach ekumenicznych. W tym tygodniu również w poniedziałek obchodzić będziemy Dzień Judaizmu, w piątek – Dzień Babci, a w sobotę – Dzień Dziadka.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 odprawimy Mszę św. w intencji Ojczyzny i naszego Miasta z okazji 102 rocznicy powrotu do Macierzy. Po Eucharystii udamy się pod pomnik wdzięczności ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, aby tam podziękować za dar wolności, złożymy wieńce i nasze modlitwy. Serdecznie zapraszamy do wspólnego dziękczynienia.

6. Przypominamy, że w miesiącu styczniu Msze św. popołudniowe odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 15.30.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 7 zł. i Miesięcznik Kościelny wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

8. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Marian Wawrzyniak
† Ewa Mrowińska
† Kazimierz Orzechowski
† Urszula Ryszczuk
† Maria Szczuka
† Irena Chyła
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz