III Niedziela Adwentu 12.12.2021

Trwamy w okresie Adwentu. Dzisiaj już trzecia niedziela, którą nazywamy Gaudete co znaczy radości. Aby dobrze przygotować się do świętowania radosnego przyjścia Pana trzeba zrealizować wezwanie Jana Chrzciciela i wyprostować drogi swojego życia przez sakrament Pokuty.

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• w poniedziałek – św. Łucji – dziewicy i męczennicy;
• we wtorek – św. Jana od Krzyża – prezbitera i doktora Kościoła.

2. Serdecznie zapraszamy na Msze Święte roratnie szczególnie dzieci z lampionami oraz serduszkami z wypisanymi na nich dobrymi uczynkami. Roraty dla dzieci odprawiamy w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 18.00. Natomiast dla dorosłych roraty we wtorki i soboty o godz. 7.00. Sobotnie roraty są oparte o tematy zaczerpnięte z adhortacji papieża Pawła VI „Marialis cultus” – szczegóły na plakacie w gablocie. Serdecznie zapraszamy.

3. W najbliższą środę o godzinie 18.00 gościć będziemy w naszej parafii ks. bp. Krzysztofa Włodarczyka, który przybędzie do nas, aby poświęcić tablice ku czci błogosławionego Wincentego Frelichowskiego.

4. We wtorek zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 18.30.

5. W przyszłą niedzielę – 19 grudnia w naszej parafii przypada całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Z racji tego, że jest to niedziela porządek adoracji wygląda następująco – od godziny 12.50 – 14.50 oraz od godziny 15.50 – 17.50. Serdecznie zapraszamy, aby w tym czasie adwentu zrealizować wezwanie do czuwania przed Panem.

6. Zechciejmy przez zakup świeczki „Caritas” wesprzeć „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Świece (8zł. mała i 15 zł. duża) oraz opłatki można nabywać w tygodniu w biurze parafialnym. Biuro czynne od poniedziałku do piątku od 10-12 oraz dodatkowo w środę od 16.00 – 17.00.

7. Kolejne spotkanie synodalne odbędzie się w sobotę – 18 grudnia br. o godz. 10.00 w kaplicy Krzyża świętego. Zapraszamy do włączenia się jak największej liczby parafian i do modlitwy za Kościół.

8. Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza wszystkich parafian do wspólnej modlitwy o powołania w czwartek na godzinę 17.15 do kościoła.

9. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Bydgoskiego Krzysztofa Włodarczyka nie odbędzie się tradycyjna kolęda w roku 2021/2022. Wzorem roku ubiegłego będą miały miejsce msze święte kolędowe w naszej parafii w intencji mieszkańców danych ulic – harmonogram zostanie podany w późniejszym czasie. Jednakże jeżeli jakaś rodzina wyrazi chęć przyjęcia kapłana z błogosławieństwem kolędowym w tradycyjny sposób może zgłosić tę chęć w biurze parafialnym bądź zakrystii.

10. W przyszłą niedzielę 19 grudnia Służba Liturgiczna Ołtarza będzie rozprowadzała kalendarze parafialne na rok 2022. Zebrane ofiary będą przekazane na fundusz ministrancki.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł., oraz Miesięcznik kościelny wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności
† Irena Białek-Tadych
† Barbara Palicka
† Jarosław Libront
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz