III Niedziela Adwentu 13.12.2020

W liturgii Kościoła III niedziela Adwentu jest nazwana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• w poniedziałek św. Jana od Krzyża, prezbitera i DK. Jest to dzień imienin Ks. Biskupa Jana Tyrawy. Otoczmy w tym dniu Ks. Biskupa naszą modlitwą i pamięcią. W tym dniu w katedrze o godz. 18.00 ks. Biskup odprawi Mszę św.
• W czwartek 84 rocznica urodzin Papieża Franciszka. Wspierajmy Ojca św. Franciszka naszą życzliwością i modlitwą.

2. Zapraszamy wszystkich parafian na roraty: w poniedziałek o 7.00 oraz środę i piątek o 18.00.

3. We wtorek od 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Będziemy szczególnie modlić się za mieszkańców ul. Jackowskiego i Focha. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

4. W sobotę 19 grudnia przypada dzień całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Adoracja od godz. 8.30 do 17.00. Zechciejmy znaleźć chwilę na osobistą modlitwę. O godz. 12.00 wspólnie odmówimy modlitwę Anioł Pański, a o 15.00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

5. Opłatki wigilijne można nabywać w tygodniu w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

6. III tydzień adwentu rozpoczyna kwartalne Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, ze pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana.

7. Na fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie w zeszłą niedzielę zebraliśmy i przekazaliśmy 1620 zł.

8. W przyszłą niedzielę ogłosimy jak w tym roku będzie przebiegać wizyta duszpasterska w naszej parafii. Chcemy zaprosić mieszkańców poszczególnych ulic na Msze święte w Waszej intencji. Będzie również możliwość przyjęcia kapłana z błogosławieństwem mieszkania tylko na zaproszenie.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik katolicki w cenie 6 zł oraz nasz Miesięcznik Kościelny wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon

10. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Maria Glapa
† Ryszard Chudzik
† Zofia Grzesik
† Bogumiła Olska
† Gertruda Jankowiak
† Bronisław Jaworski – długoletni kościelny w naszej parafii.
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz