III Niedziela Adwentu 15.12.2019

1. W ewangelii dziś usłyszeliśmy, że Św. Jan jest posłańcem wysłanym przez Boga, aby prostował drogi ludzkiego życia na spotkanie z Jezusem Chrystusem. Owocem spotkania ze Zbawicielem jest radość. Stąd dzisiejsza niedziela nazywana niedzielą radości.

2. Wykorzystajmy dobrze czas adwentu, zasłuchajmy się w słowo Boże, skorzystajmy ze spowiedzi, aby jak najlepiej przygotować się do Bożego Narodzenia.

3. W czasie Adwentu zapraszamy na Msze Święte roratnie. Roraty w naszym kościele w poniedziałek o godz.: 7.00 oraz w środę i piątek ostatnie roraty o godz.: 18.00.

4. Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Spowiadamy w czasie związanym z godzinami odprawiania Mszy Św.

5. Dziś młodzież z zespołu rozprowadza po każdej Mszy Św. sianko na stół wigilijny.

6. W najbliższą środę 18 grudnia od godz: 16.00 młodzież tradycyjnie uda się z życzeniami do chorych i niepełnosprawnych których nawiedzamy w każdą I sobotę miesiąca.

7. Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza w czwartek 19 grudnia na godz:16.00 na spotkanie opłatkowe w budynku domu katechetycznego.

8. W sobotę 21.12. od godz.: 8.30 Odwiedzimy chorych z Komunią Św. naszej parafii do których nie chodzimy w I soboty miesiąca. Chorych można zgłaszać w biurze bądź w zakrystii.

9. Spotkanie opłatkowe pielgrzymów grupy Biało- Żółtej w sobotę 21.12. o godz.:15.00. W budynku przy ul. Kordeckiego 5.

10. W czwartek 19 grudnia przypada w naszej parafii dzień całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz:8.30 a zakończenie o 17.50. Znajdźmy chwilę czasu tego dnia na indywidualną modlitwę.

11. W wtorek zapraszamy o godz. 18.30 na Adorację Najświętszego Sakramentu. Będzie także możliwość by skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

12. W biurze parafialnym można nabyć świece wigilijne: duże w cenie 15 a małe w cenie 6 zł. a także opłatki. Dziś również rozprowadzane są przy wyjściu z kościoła.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

14. W minionym tygodniu Pan odwołał do wieczności:
† Leokadia Górska
† Maria Domagalska

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz